Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadek10 pytań do SAMSUNGa - czas start

10 pytań do SAMSUNGa - czas start

10.09.2012 22:38, aktualizacja: 13.09.2012 16:46

Ponieważ zostałem poproszony o wcześniejsze wysłanie pytań do Firmy Samsung, które zbierałem tutaj, wysłałem je wcześniej w poniższej formie, teraz pozostaje już tylko czekać na odpowiedź z firmy Samsung, oczywiście po otrzymaniu będzie ona w niezmienionej formie opublikowana i wystawiona na wszelkie komentarze :).

Mam nadzieję, że będzie ciekawie...

Witam Pana.

Zgodnie z naszymi ustaleniami, przesyłam listę 10-ciu pytań, jakie pojawiły się na blogu DP pod adresem: http://www.dobreprogramy.pl/djDziadek/pytan-do-SAMSUNGa,35710.html . Pytania oczywiście były różne, jednak najważniejsze wątki powtarzały się często, pozwolę sobie zadać ujednolicone pytania, jednak umieszczając pod nimi konkretne wpisy użytkowników:

1. Dlaczego firma Samsung ma problemy z ujednoliceniem i poprawnym działaniem obsługi serwisowej:

- dlaczego rożne produkty mają różne wymagania odnośnie składanej reklamacji. Np. do laptopa wystarczy dowód zakupu, a do np. kina domowego (czy produktów AGD jak pralka) wymagają już podbitej gwarancji. Problem podbitej gwarancji doskwiera szczególnie w sytuacji gdy kupujemy sprzęt poza miejscem zamieszkania. Raczej ciężko jest jechać z Wrocławia do Radomia i podbijać gwarancję (niby jest gwarancja on-line). Ale jak podrążyć temat, to serwisy czasem idą na ustępstwa gdy umówimy, że sprzęt jest kupiony w Internecie i wystarczy im dowód zakupu (choć infolinii tego nie usłyszymy). No i Gwarancja on-line, dlaczego tylko dla wybranych produktów?

- dlaczego na stronie Samsunga w dziale Wsparcie/Kontakt nie ma "normalnych" numerów telefonu, tylko 0 801? Jedyny numer przyjazny dla komórek, to tel. do działu Telefonów komórkowych. To trochę tak jak z reklamami PZU skierowanymi do kierowców przy drogach... zadzwoń... 0 800 000 000

- na stronie Samsunga można zarejestrować swój produkt. Pytanie za 100 punktów. Jak sprawdzić, co mamy zarejestrowane i czemu to służy? Czy rejestracja produktu nie powinna rozwiązywać problemu papierowej gwarancji? Opcja ta, np. u Philipsa, pokazuje jaki i kiedy produkt kupiliśmy. I to ma sens, tym bardziej, że powołując się na taki wpis nie ma większych problemów w razie nieposiadania podbitej gwarancji (weryfikują tylko dowód zakupu)

- wyszukiwarka punktów serwisowych.

Usterka --> Uszkodzony napęd DVD. Zadanie --> Serwis --> Wrocław --> laptop. Wynik --> 0 801 1SAMSUNG

W celu odnalezienia najbliższego Punktu Serwisowego prosimy skontaktować się z Działem Obslugi Klienta, który pomoże Państwu wyszukać lokalizację. 0 801 1SAMSUNG (0 801-172-678). Tel. do DOK, zgłoszenie laptopa --> kurier --> Raszyn (serwis).

Info ze strony serwisu: "Lokalne nowe punkty serwisowe dla Notebooków Samsunga" "Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wraz z firmą Samsung uruchomiliśmy sieć punktów serwisowych oferujących proste i szybkie naprawy Notebooków. Wybrane punkty loklane mają możliwość wykonania na miejscu, prostych napraw gwarancyjnych Notebooków w zakresie: • Wymiany dysku twardego (HDD, SSD) • Wymiany napędu optycznego (DVD) • Wymiany pamięci RAM • Wymiany Klawiatury (nie zintegrowanej z obudową) • Naprawy pogwarancyjne W przypadku, kiedy usterka okaże się poważniejsza, Notebook zostanie odesłany do serwisu centralnego REGENERSIS."

Na liście punktów serwisowych... a jakże Wrocław.... Na infolinii, że niestety musi jechać do Warszawy, bo tam jest jedyny/główny serwis laptopów w Polsce i nie ma możliwości zrobienia tego we Wrocławiu.

Czy Samsung mógłby konkretnie i prosto wytłumaczyć o co tutaj biega. No i czy Samsung planuje to wszystko uprościć i ujednolicić? Bo obecna polityka i nawał informacji w różnych miejscach, do tego czasem sprzecznych (zwłaszcza w kontakcie na infolinii) mogą lekko klienta zdenerwować.

Monczkin

- Dlaczego Samsung kurczowo trzyma się Regenersisu i CCSu? Sam bylem 'ofiarą' obu serwisów i rzadko kiedy słyszałem pozytywne opinie na ich temat. Może pora coś z tym zrobić i wziąć ich przysłowiowy "łeb"?

FaUst

- Do czego służy rejestracja produktów na stronie samsunga i dlaczego nie ma tam mojego modelu telewizora?!

Nie miałcz... (niezalogowany)

- Dlaczego dyski SSD (i karty pamięci) Samsunga można reklamować *tylko* za pośrednictwem sprzedawcy?

Januszek

2. Kiedy Samsung ma zamiar wprowadzić do sprzedaży urządzenia z Windows 8 (Windows Phone 8):

- Kiedy w ofercie Samsunga pojawi się tablet z Windows 8? - Kiedy w ofercie Samsunga pojawi się telewizor z Windows 8?

Januszek

- Czy Samsung nie boi się konkurencji ze strony Nokii jeśli chodzi o urządzenia z Windows Phone. Nokia i Microsoft mocno zacieśniły współpracę i pozostali producenci muszą mocniej starać się aby się wyróżnić. A że jest o co walczyć, wystarczy zobaczyć jak sprzedaje się modele z Lumią. Nokia dokłada wszelkich starań i wypuszcza coraz to ciekawsze aplikację w swoim Marketplace (np. licznik danych pakietowych). Samsung zostaje trochę w tyle jeśli chodzi o Windows Phone. Poza tym dlaczego Samsung tak słabo promuje swoje modele z Windows Phone? Gdyby wydać na reklamę, choć połowę tego co Nokia to można byłoby znacząco zwiększyć sprzedaż modeli z Windows Phone. A tak, nigdy nawet nie dogoni się Nokii.

Może coś wiadomo o nowych modelach z WP8? Kiedy można się ich spodziewać i czym będą się wyróżniać na tle pozostałych urządzeń od producentów smartfonów z Windows Phone8? Jakiś czas temu wyciekły informacje o urządzeniach Samsunga: „Odyssey” i „Marco”, które mają mieć nową wersję mobilnych okienek. Czy te nieoficjalne dane są choć trochę prawdziwe?

Czy Samsung jest ogólnie zadowolony z smartfonów z Windows Phone? Czy są jakieś plany na podobną współpracę z MS tka jak w przypadku Nokii?

djfoxer

3. Dlaczego telefony z obsługą dual-sim mają dużo gorsze parametry niż flagowe produkty:

- Dlaczego telefony z DualSimem są produkowane z dużo gorszymi parametrami, niż flagowe produkty?

wojtekadams

- Czy firma Samsung jest zainteresowana wprowadzaniem na rynek nowych modeli Dual-Sim? Nie mam tu na myśli dowolnego urządzenia, ale takie, które w swojej specyfikacji posiadałoby:

a) Dual-Sim Active (czyli jednoczesną obsługę GSM z pierwszej karty sim i HSDPA z drugiej); b) przystosowanie do 3G Network w paśmie 900MHz (by możliwe było korzystanie z Aero2); c) ekran o przekątnej co najmniej 4,3" i rozdzielczości 480 x 800.

Jako uzupełnienie dodam: wersja Androida, aparat fotograficzny, procesor, ilość pamięci RAM - dowolna. Czy można liczyć na to, że Samsung wkrótce zaprezentuje coś o zbliżonych parametrach ?

Goldfinger

4. Dlaczego Samsung nie wprowadza aktualizacji:

- Dlaczego Galaxy S nie dostał aktualizacji do ICS? I nie jest wytłumaczeniem że jest za słaby, jak potwierdzili developerzy z xda jest to jak najbardziej możliwe.

dragonn

- kiedy JB 4.1 dla SGS2 ;]

synek03

- CZY i KIEDY BĘDZIE ANDROID JB NA SGS2?

luki_koala27 (niezalogowany)

- Czy zostanie zaktualizowana BADA OS dla Wave Y o jakieś nowe dodatki jak patternlock screen lub cokolwiek co można by było urozmaicić. Wave Y jak powszechnie wiadomo jest oznaczony jako Young/Młody(młodość) a więc dla młodzieży różne duperele są bardzo atrakcyjne bo powiem szczerze że już mi się znudził Wave Y i aż nie ma co na nim robić czasami... Równie dobrze mogłem sobie 3310 kupić...

Mario14125

5. Dlaczego topowe modele są wykonane z niskiej jakości materiałów:

- Dlaczego Samsung Galaxy S III, bardzo topowy produkt reklamowany na taką skalę, że głowa boli, dostał obudowę wykonaną z tak tandetnego plastiku, że byle przesunięcie po blacie stołu/biurka/półki powoduje pozostawienie BARDZO WIDOCZNYCH rys?

Qrzy

- Dlaczego ich najlepsze smartfony i tablety są z tak kiepskiego plastiku? Czemu nie mogą użyć porządnych materiałów, jak np. aluminium, kevlar?

Pablo55

6. Jaki wpływ na topowe smartfony Samsunga (eg. Galaxy S3) ma polski dział R&D?

- Przydałyby się do tego przykłady produktów, które powstały dzięki Polakom z R&D.

NibrU

7. Co z alternatywnymi systemami w telefonach:

- Co dalej z Bada OS? System pozostanie w low-endowych słuchawkach czy umrze śmiercią naturalną?

mordzio

- Samsung, a mobile systemy operacyjne? Jak powszechnie wiadomo lubicie wiele systemów na swoich sprzętach. Czy będzie fuzja tizena z badą? Czy wogóle będzie tizen? Czy będą flagowce z alternatywnymi systemami (meego, tizen, BB10 i inne)?

X.A.N.

- Mnie interesuje w pierwszej kolejności bada. Oprócz zadanych wcześniej pytań, zapytam, czy jest w planach tablet z bada OS/Tizen/MeeGo?

Czy możemy się spodziewać kompaktowego aparatu fotograficznego z Androidem? (A co! Jak szaleć, to szaleć!) Jest Galaxy Note (pół tablet - pół telefon), to może pół aparat, pół coś?

Jaahquubel_

- Co z rozwojem systemu bada?

Maxim128

- Czy Samsung planuje rozwijać projekt Tizen/MeeGo, czy uważa ten projekt za przyszłościowy? Jeśli tak, to kiedy planowane są smartfony, z tym systemem? Choćby low-ed.

Obecnie Apple i Microsoft dążą do swoistego ujednolicenia systemów desktopowych i mobilnych - tzn osoba posiadająca iPhone nie będzie miała problemów z jego współpracą z iMac, czy z jakimkolwiek innym komputerem Apple. Analogicznie w przypadku Microsoft.

Czy Samsung, jako poważny gracz na rynku technologii również planuje rozwijać się w tym kierunku - tzn. tworząc własne środowisko na bazie jakiegoś systemu? Jeśli tak, to co będzie ową "bazą"?

Chersos (niezalogowany)

8. Czy Samsung zamierza wprowadzić do swojej oferty smart fony z fizyczną klawiaturą:

- Czy Samsung ma zamiar wprowadzić do swojej oferty telefony typu HTC Desire Z - dobre bebechy + pożądana obudowa i klawiatura qwerty? (wiem że jest mowa do S3 z qwerty, ale on nie wygląda ani trochę pożądanie)

Igloczek

- Kiedy jakiś telefon z fizyczną klawiaturą QWERTY?

wojtekadams

9. Czy firma Samsung Polska bierze pod uwagę i przekazuje do centrali uwagi użytkowników:

- Swego czasu posiadałem telefon Samsung F480. Wiecznie były w nim problemy z oprogramowaniem. Zgłosiłem wszystkie problemy + propozycje zmian poprawiających wygodę z korzystania z telefonu, ale w nowszych wersjach firmware'u do tegoż telefonu zgłoszone przeze mnie błędy nie zostawały naprawione.

Pytanie więc brzmi: Czy wszelkie informacje, propozycje zmian, zgłaszane usterki i problemy z funkcjonowaniem urządzeń, które przesyłamy do firmy Samsung trafiają do osób/działów odpowiedzialnych za dane rozwiązanie (urządzenie, oprogramowanie), czy może informacja ta grzęźnie gdzieś w naszym kraju i nie wychodzi poza jego granice?

Kamil_w

10. Czy technologia Smart TV jest w jakikolwiek sposób wykorzystywana do zbierania i przetwarzania informacji przez firmę Samsung:

- W jaki sposób działa obserwacja użytkownika i jak wiele informacji jest zbieranych za pomocą 'Orwellowskiego ekranu' ....ekhm to znaczy za pomocą Smart TV?

lololololo1111 (niezalogowany)

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)