Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadekUwaga na wirusy rozsyłane przez Pocztę Polską

Uwaga na wirusy rozsyłane przez Pocztę Polską

23.07.2014 17:37, aktualizacja: 24.07.2014 12:08

Tak, to nie żart.

W dniu dzisiejszym serwery pocztowe Poczty Polskiej rozsyłały w usłudze eAWIZO maile z informacjami o oczekującej przesyłce.

Nic specjalnego, usługa została wprowadzona już jakiś czas temu i działa naprawdę świetnie, nie tym razem jednak, tym razem z informacją o nieistniejącej (jak się później okazało) przesyłce otrzymałem archiwum ZIP, maila odebrałem na telefonie i całe szczęście :) - nie tworzył archiwum.

524893

Sprawdziłem numer przesyłki na stronie poczty polskiej i w/g tej strony przesyłka o podanym numerze nie istniała. Po przyjeździe na pocztę okazało się, że nie ma takiej przesyłki, sprawdziłem maila w domu i oto efekt:

524895

Zadzwoniłem do biura prasowego rzecznika Poczty Polskiej i okazało się, że faktycznie jest taki problem i PP opublikowała już informację na swojej stronie o treści :

Uwaga na numery przesyłek w powiadomieniach e-mail! Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że niektórzy klienci Poczty Polskiej mogli otrzymać dziś systemowe powiadomienie o przesyłce kurierskiej oczekującej na odbiór w placówce pocztowej. Maile te zawierają numer przesyłki składający się z 19, a nie jak w przypadku właściwego numeru przesyłki kurierskiej Poczty – 20 cyfr. Prosimy o uważne sprawdzenie i ignorowanie maili z błędnym numerem przesyłki, a także o nie otwieranie załączników, które mogą być częścią takiej korespondencji. Poczta Polska podjęła odpowiednie działania wyjaśniające.

Jak widać sytuacja jest ciekawa i postanowiłem drążyć temat.

Po otrzymaniu odpowiedzi z PP oczywiście poinformuję czego się dowiedziałem ;)

BezpieczeństwoHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)