Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerAktualizacja Punk Bustera (ręczna)

Aktualizacja Punk Bustera (ręczna)

24.10.2010 14:42, aktualizacja: 04.08.2013 21:04

Wstęp

Witam, kilka osób było zainteresowanych sposobem ręcznej aktualizacja Punk Bustera. Temat jest dość ważny dla graczy (w moim przypadku CoD4), gdyż często z "niewiadomych" przyczyn Punk Buster dostarczony z grą ,w wielu przypadkach nie jest w stanie zaktualizować się do najnowszej wersji.

Jest to bezpośredni powód powstawania lagów w grze lub/oraz niemożności podłączenia się do serwerów wymagających nowszej wersji Punk Bustera, gdyż aktualizacja Punk Bustera próbuje cały czas ściągnąć nowszą wersję.

Małe śledztwo doprowadziło do odkrycie ciekawej zależności. Otóż problemem może być to, iż starsza wersja Punk Bustera "nie pozwala" się odinstalować. Gdyż zarówno PnkBstrA i PnkBstrB są usługami systemu Windows.

Rozwinięcie

Problem ten można rozwiązać dość szybko i bezboleśnie.

1. Usuwamy (jeśli istnieje) katalog z Punk Busterem w folderze z grą.

2. Uruchamiamy narzędzie zarządzania usługami i zatrzymujemy następujące usługi:

PnkBstrA
PnkBstrB
372913

3. Używając opcji do wyszukiwania pików (także ukrytych) da folderu WINDOWS wpisujemy frazę:

pnkbstr

W moim przypadku znaleziono następujące pliki:

372917

Spokojnie możemy usunąć wszystkie wyszukane pliki i uruchamiamy ponownie komputer. UWAGA!Jeśli pliki nie będą dały się usunąć, w kroku 2. należy dodatkowo we właściwościach dla usługi wybrać typ uruchomienia: Wyłączony i przed zastosowaniem kroku 3., uruchomić ponownie komputer.

4.

Z oficjalnej strony Punk Bustera ściągamy program PBSetup, do automatycznej aktualizacji: http://websec.evenbalance.com/downloader/download.php?file=1

5.

Uruchamiamy ściągnięty program i dodajemy grę dla jakiej chcemy zaktualizować/zainstalować Punk Bustera: - klikamy "Add Game" (A) - z listy rozwijanej, w nowo otwartym oknie, wybieramy grę (B) - klikamy na "Add Game" (C) - klikamy na "Check for Updates" (D) PBSetup powinien sam ściągnąć nową wersje Punk Bustera i aktualizacje

372923

Możemy cieszyć się nowym Punk Busterem i grą :)

Zakończenie

Mam nadzieję, iż komuś ten tekst pomógł w walce z Punk Busterem. Proszę o opinie, komentarze i propozycje. Dzięki za czytanie :)

OprogramowanieGryPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)