Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerAktualizujemy aplikację w nowym Windows DevCenter

Aktualizujemy aplikację w nowym Windows DevCenter

01.06.2016 01:38, aktualizacja: 01.06.2016 02:34

Wydanie aktualizacji aplikacji to spore wydarzenie dla każdego dewelopera. Niezliczone ilości godzin przesiedziane przed monitorem, kartką z notatkami, rozmowami z klientami czy testami w końcu mogą zaowocować stworzeniem poprawionej, nowej wersji oprogramowania.

593456

Wychodzę z założenia, że proces pierwszej certyfikacji macie już za sobą i dziewicza wersja dostępna jest już w markecie.

Tworząc kolejne odsłony aplikacji na Universal Windows Platform, natknąć się można na pewne problemy i niejasności przy aktualizacji naszego programu poprzez DevCenter. Dodatkowo Microsoft niedawno wydał odświeżoną wersję testową centrum developerskiego, która doczekała się kilu nowości i ułatwień.

Zatem jak tego dokonać? Na co uważać?

Proces aktualizacji na początku wydaje się skomplikowany, ale szybko można się oswoić z tym zadaniem. Oto kilka porad, o czym pamiętać przy wypuszczaniu nowej wersji do marketu. Oczywiście przydadzą się one również w przypadku dodawanie pierwszej wersji aplikacji.

593461

[list] [item]Aktualizacji dokonujemy na zakładce Submissions poprzez przycisk Update na wersji, która jest już w markecie.

593463

Wówczas po udanej certyfikacji nowa wersja zastąpi starszą. [/item][item]Rozpoczęcie aktualizacji nie wycofuje i nie zmienia niczego w obecnie dostępnym wydaniu. Dopiero kliknięcie na przycisk Submit to the Store zablokuje zmiany i rozpocznie proces certyfikacji. [/item][item]Podczas certyfikacji w każdej chwili można zaprzestać tego procesu, a także całkowicie usunąć aktualizację.[/item][item]Pamiętaj, aby podać w opisie co wnosi nowa wersja (App description -> Release notes). Wydaje się to logiczne, ale sam Microsoft o tym zapomina i wypuszcza aktualizacje swoich apek bez tej informacji!

593465

[/item][item]System, po dodaniu nowej wersji paczki, wyświetli komunikat, który porówna paczkę z aktualizacją, z jej obecną wersją w markecie. Szybko odnajdziemy, jakie systemy będą wspierane po certyfikacji.

593467

[/item][item]Warto zweryfikować czy kryteria wiekowe nie powinny zostać zmienione (często niewinna opcja, jak np. pobieranie danych z sieci, nad którymi nie mamy wpływu, jak zdjęcia, mogą wymuszać podniesienie minimalnego wieku)[/item][item]Jeśli dodamy nowy język w projekcie w Visual Studio to pamiętajmy o tym, że będzie on automatycznie wykryty jako kolejne pola do uzupełniania opisu. [/item][item]Notes for certification to bardzo ważna zakładka, to tam przesyłamy informacje do testera naszego programu (jak. np. testowy login i hasło do aplikacji, bez których nie zalogujemy się do apki). W tym miejscu możemy poinformować osobę o zmianach dokonanych przez nas, jakie były wymagane w celu poprawnej finalizacji certyfikacji (np. aktualizacja licencji w języku obcym dla testera)[/item][item]Sam proces certyfikacji aktualizacji jest zawsze szybszy niż za pierwszym razem. Zależy to jednak też od ilości dokonanych zmian [/item][item]Po pomyślnej certyfikacji jeszcze przez kilka godzin w markecie może być dostępna starsza wersja aplikacji [/item][/list]

Mam nadzieję, że taki szybki poradnik przyda się osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z Windows Dev Center.

DePesza dostępna jest w markecie Windows 10 (desktop i mobile). Bezpośredni link: DePesza.
Aktualne źródła można znaleźć na GitHub pod adresem: https://github.com/djfoxer/dp.notification
OprogramowanieWindowsProgramowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)