Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerDePesza — aktualizacja i nowe pomysły

DePesza — aktualizacja i nowe pomysły

05.05.2016 19:18, aktualizacja: 06.05.2016 09:13

Od wydania pierwszej wersji DePeszy minęło już kilka dni. Obecnie średnia ocena na Windows 10 i Mobile wynosi 4.1. Myślę, że to nie tak źle, jak na początek prac nad apką, która jest nadal early accessem. Dziękuję za wszelakie uwagi i zgłoszone błędy. Postanowiłem szybko wydać pierwszą aktualizację, która powinna umilić zabawę z aplikacją.

Nowe ekrany

Sporo osób zauważyło, że ekrany są dość ubogie od strony graficznej. Przyznaję, że nie skupiałem się zbytnio na tym aspekcie, stąd też w nowej wersji delikatnie urozmaiciłem UI. Ekran logowania jest już znacznie przyjemniejszy w odbiorze.

590468
590469

Lista z powiadomieniami również uległa zmianie. Tutaj jednak nie do końca jeszcze jestem usatysfakcjonowany z końcowego efektu. Będę musiał popracować nad tym ekranem, gdyż czegoś jeszcze w nim brakuje i nadal sprawa wrażenie dość siermiężnego.

590471
590472

W pierwszej wersji nie było jeszcze dwóch ważnych komunikatów. Aplikacja nie informowała o ładowaniu powiadomień i nie wyświetlała nic, gdy użytkownik nie posiadał żadnych notyfikacji. Szczególnie ta ostatnia opcja była newralgiczna, gdyż pusta lista błędnie sugerowała, iż aplikacja nie działa poprawnie. Wraz z aktualizacją dodałem także i te ekrany:

590474

Nowe powiadomienia

Najświeższa wersja DePeszy obsługuje również w pełni nowe notyfikacje. Pierwsza z nich informuje nas, gdy ktoś polajkował nasz komentarz. Nie wiem, czy jest to nowe powiadomienie, ale nigdy się z nim nie spotkałem, także dodaję to teraz do aplikacji.

590477

Drugie powiadomienie opisuje Cebula w ostatnim poście na blogu redakcyjnym. Nowa notyfikacja zakomunikuje nas, gdy napisany zostanie komentarz do publikacji, którą dodaliśmy wcześniej do ulubionych.

590479

Co dalej - statystyki do bloga?

Dwa lata temu (jak ten czas leci :( ) stworzyłem wtyczkę Licznik Blogowy (Chrome/Firefox, Opera; link1, link2 ), która pobiera dane z bloga zalogowanej osoby i prezentuje informacje o globalnej ilości komentarzy, wyświetleń, a także tworzy wykresy i pokazuje wpisy wg zadanych kryteriów.

590482
tak, tak przekroczyłem już 2 miliony wyświetleń! jeee :)
590484
590485
590486

Padł pomysł, aby dodać do DePeszy powyższe statystyki. Wydaje się to dość ciekawą opcją i w wolnym czasie postaram się umieścić taki ficzer w aplikacji, w formie oddzielnego ekranu (może w pierwszej wersji bez wykresów).

Nowe logo i wersja pod Androida i iOS

Powoli będę także rozpoczynał zabawę z Xamarinem, aby w przyszłości stworzyć aplikację na Androida i iOS. Tutaj jednak ciężko mi coś więcej powiedzieć.

Oczywiście nadal proszę o zgłaszanie wszelkiej maści błędów i pomysłów. Jest już nawet propozycja stworzenia nowej ikonki aplikacji przez jednego z użytkowników portalu, zobaczymy co z tego wyjdzie.

DePesza dostępna jest w markecie Windows 10 (desktop i mobile). Bezpośredni link: DePesza.
Aktualne źródła można znaleźć na GitHub pod adresem: https://github.com/djfoxer/dp.notification
WindowsProgramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)