Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerLicznik Blogowy 5.0 - archiwizacja bloga

Licznik Blogowy 5.0 - archiwizacja bloga

04.09.2021 11:33, aktualizacja: 05.09.2021 08:34

Licznik blogowy dla blogerów portalu dobreprogramy.pl to mały niezbędnik każdego autora kontentu. Przez ostatnie 7 lat (styczeń 2014, ostatnia aktualizacja maj 2021) licznik dostawał nowe ficzery i uzyskiwał kompatybilność z kolejnymi odsłonami portalu. Najnowsza wersja 5.0 wnosi kolejny duży ficzer - archiwizacja bloga.

764788

Stwórz pełne archiwum swojego bloga

Pomysł na stworzenie archiwum nie jest nowy. Niemalże równo 4 lata temu zrobiłem apkę, która tworzył archiwum bloga na naszym dysku: tekst + zdjęcia (DobryBackupBloga — aplikacja do szybkiej archiwizacji wpisów blogowych).

Lata leciały, a apka przestała działać z nową odsłoną dobrychprogramów. Temat został zapomniany, aż wojtekadams odgrzebał temat DobregoBackupuBloga. Sam pomysł nadal jest ciekawy, ale forma - pliki exe do pobrania z obcego źródła już nie. Z tego też powodu możliwość stworzenia archiwum bloga przeniosłem na wtyczkę Licznik Blogowy. Tak oto powstała wersja 5.0.

Licznik Blogowy 5.0 - archiwizacja

Wtyczka w wersji 5.0 dodaje przycisk pozwalający na stworzenie archiwum własnego bloga.

Nowy przycisk "rozpocznij backup wpisów (...)" stworzy paczkę zip z archiwum tekstowym oraz zdjęciami wszystkich wpisów.

764792

Szybkość tworzenia backupu zależy od prędkości łącza i ilość zdjęć. Proces odczytu danych będzie widoczny w ramce. Trochę zając może także stworzenie samego archiwum w JavaScript.

Źródła wtyczki dostępne są na GitHubie pod adresem:

Wtyczka dostępna do pobrania:

  Chrome: link do marketu
  FireFox: link do marketu

Zapraszam do pobrania wtyczki i przetestowania funkcjonalności. Smacznego.

OprogramowanieProgramowanieTelefonySerweryHobbySpołeczność
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)