Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerLicznik Blogowy, kolejne zmiany dla użytkowników portalu (Chrome/Opera/Firefox)

Licznik Blogowy, kolejne zmiany dla użytkowników portalu (Chrome/Opera/Firefox)

04.07.2017 18:25

Licznik Blogowy to wtyczka dla każdego, kto odwiedza blogi na portalu dobreprogramy. Przyda się ona nie tylko blogerom, ale również czytelnikom. Wtyczka dostępna jest pod najpopularniejsze przeglądarki www Chrome, Opera i Firefox.

625608

Pozwala ona na szybką analizę wpisów na odwiedzanym blogu. Bez logowania dowiemy się o liczbie komentarzy i otrzymamy niezmiernie szczegółowe wykresy odnośnie opublikowanych wpisów przez autora bloga.

Jeśli zaś zalogujemy się, wówczas po wejściu na własny blog będziemy mogli wyświetlić znacznie więcej informacji. Dane wzbogacą się o informacje odnośnie wyświetleń czy adnotacji moderacji. Sumarycznie otrzymamy 12 wykresów i możliwość sortowania wszystkich wpisów na blogu. Po szczegóły odsyłam do pierwszego wpisu blogowego odnośnie Licznika Blogowego.

Poprawiamy i ulepszamy

Dziękuję za aktywny wkład w rozwój wtyczki osobom, które zgłosiły wszelakie błędy i uwagi odnośnie Licznika Blogowego. Obecnie wersja 1.5 otrzymała kilka zmian i nowości w stosunku do pierwszego wydania. Oto krótkie podsumowanie tego co zmieniło się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni (plus info, kto zgłosił bład):

  • udało się zmusić wtyczkę do pełnej współpracy z Firefoxem (sgj, bravo, wojtekadams )
  • poprawka w przeliczaniu dni tygodnia (Shaki81 )
  • poprawiono ikonę dodatku na Firefoxie
  • poprawka językowa "liczba" (Saskatchewan )
  • poprawka w działaniu wtyczki u osób bez aliasu w adresie bloga (-Łukasz- ) [niestety, ze względu na koszmarnie długi czas certyfikacji wszelakich zmian w markecie Firefoxa, ten fix dostępy będzie w przeglądarce od Mozilli dopiero za kilka dni]

Co dalej? Współpraca z Microsoft Edge i komentarze anonimowych użytkowników

Wtyczka ma jeszcze spory potencjał i będą powiały się kolejne nowości i oczywiście poprawki. W tym momencie zastanawiam się nad tym, aby w wykresach komentarze osób niezalogowanych sumować pod jednym tagiem jako anonimowy użytkownik.

Dodatkowo ze względu na to, iż wtyczka tworzona była w oparciu o API Chrome, można ją przeportować na dodatek do przeglądarki Edge od Microsoftu. W sumie już to zrobiłem po walce z dokumentacją od MS i działa ona u mnie wyśmienicie:

Licznik Blogowy w przeglądarce Microsoft Edge
Licznik Blogowy w przeglądarce Microsoft Edge

Niestety dodanie wtyczki do marketu Edga jest... niemalże niemożliwe obecnie. Osoby z kontem deweloperskim Windows muszą wysłać prośbę o aktywowanie możliwości dodawania pluginów do sklepu Edga. Takową prośbę wysłałem kilka tygodni temu... i cisza. Więc jeśli zobaczycie gdzieś wpis kapiący z ilości wtyczek do Edge, to wiedźcie, że zapewne wielu deweloperów chciałoby dodać swój dodatek, ale Microsoft utrudnia to jak tylko można.

Przy okazji dodam informację odnośnie publikacji aktualizacji do marketów z pluginami do przeglądarek. Najszybciej aktualizacje wrzucane są do Chrome (kilka minut). W Operze czeka się dzień, max dwa, zaś w Firefoxie ostatnio trwało to prawie 1.5 tygodnia...

Mam nadzieję, że kolejne zmiany i poprawki usatysfakcjonują użytkowników Licznika Blogowego. Zapraszam zatem do korzystania z wtyczki i oczywiście jak zawsze do zgłaszania uwag i nowych pomysłów.

OprogramowanieInternetProgramowanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)