Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerLicznik Blogowy - wersja 0.6, czyli własne statystyki i wykresy tuż pod ręką

Licznik Blogowy - wersja 0.6, czyli własne statystyki i wykresy tuż pod ręką

08.04.2014 15:33

Zapewne wielu z Was pamiętam, a może i używa:) , mojej wtyczki Licznik Blogowy do najpopularniejszych przeglądarek, skierowanej do blogerów na portalu dobreprogramy.

Jeśli ktoś nie kojarzycie, to w skrócie: Licznik Blogowy to wtyczka do Chroma/Opery/Firefoxa. Za jej pomocą przejrzycie szybko pełne statystyki swoich wpisów na blogu. Lista wpisów może być sortowana wg: ilości wyświetleń, ilości komentarzy, daty publikacji i adnotacji moderacji. Łatwo znajdziecie publikacje, oznaczone przez moderatorów, a to wszystko w estetycznej i miłej formie, dostosowanej do wybranej skórki na blogu.

511809
511810

Licznik Blogowy 0.6 - czas na własne wykresy! :)

Ostatnia odsłona wtyczki przyniosła ciekawe refleksje po rozmowie z szanownym Panem Mordziem. Zaproponował on, aby wtyczka mogła generować wykresy na podstawie zebranych danych. Pomysł wydał mi się niezmiernie interesujący, stąd też obecna aktualizacja (0.6) przynosi możliwość tworzenia wykresów, opierając się na zabranych danych.

[bez kryptoreklamy :) ]
[bez kryptoreklamy :) ]

Używanie nowej funkcji jest niezmiernie proste. Podobnie jak do tej pory, koło naszego awatara pojawia się dodatkowy przycisk rozpocznij analizę wpisów na blogu. Kliknięcie na niego skutkuje uruchomieniem analizy naszych wpisów. W tym miejscu prócz statystyk, pojawia się przycisk pokaż wykresy, który generuje grafiki odnośnie publikacji na daną chwilę. Obecnie wtyczka oferuje pięć wykresów:

511815
511816
511817
511818
511819

Teraz każdy będzie mógł zrobić własne podsumowanie bloga za cały okres :) Jeśli macie jakieś pomysły, jakie wykresy powinny się jeszcze znaleźć - piszcie śmiało.

Instalacja

Wtyczka instaluje się bardzo prosto. Poszczególne wersja znajdziecie pod poniższymi linkami:

Jeśli macie problem z instalacją, zapraszam do ogólnego wpisu o Liczniku Blogowym.

Aktualizacja

Aktualizacja przebiega automatycznie, jeśli zatem mieliście wcześniej wtyczkę, to zapewne macie już najnowszą wersję 0.6.

Co dalej?

Oczywiście wtyczka będzie żyła dalej. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na rozszerzenie możliwości Licznika Blogowego, piszczcie!

OprogramowaniePoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)