Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerPowiadomienia z dobreprogramy.pl na Windows — konkurs „Daj się poznać 2016”

Powiadomienia z dobreprogramy.pl na Windows — konkurs „Daj się poznać 2016”

06.03.2016 15:56, aktualizacja: 16.03.2016 00:34

Na portalu dzieje się coraz więcej, a szczególnie teraz, gdy Redakcja uruchomiła swojego bloga, a także BugTrackera. Szczególnie ten ostatni jest interesującym eksperymentem, który wydaje się być świeżym podejściem do kontaktu z czytelnikami w polskim Internecie.

W ten klimat idealnie wpisywać się będzie ciekawa inicjatywa, której będę uczestnikiem :)

Daj się poznać - edycja 2016

584226

Niedawno wystartował konkurs Daj się poznać, a jego celem jest rozruszanie programistów, którzy prowadzą blogi. Każdy z uczestników musi założyć nowy (lub kontynuować już istniejący) projekt open source i udostępnić go na GitHubie.

584228

Głównym celem nie jest stworzenie czegoś, co będzie wyjątkowe na skalę międzynarodową, a dzielenie się wiedzą i kodem z innymi. Stąd też prócz wrzucania kolejnych plików na GitHuba, ważnym elementem jest także tworzenie postów, które będą przedstawiały problemy i postęp prac nad zagadnieniem.

584230

Pomimo, że konkurs już wystartował na dniach, nadal można zgłaszać się do niego do 13 marca. Zachęcam zatem osoby z naszego bloga do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił w tej nietuzinkowej zabawie :)

584232

Prócz chwały i sławy można wygrać sporo ciekawych nagród, a także pozyskać nowych czytelników bloga. Po szczegóły odsyłam na stronę konkursu: Daj się poznać.

584234

Do dzieła! Zróbmy coś ciekawego!

Do konkursu zgłosiło się już ponad 200 osób i jest tam bardzo wiele ciekawych projektów, które mogą w przyszłości zaistnieć na większą skalę. Nie chcąc zostawiać w tyle, a przy okazji zmobilizować się do stworzenia czegoś ciekawego, również zgłosiłem się do konkursu.

DP Notification - powiadomienia z portalu wprost na Twój komputer i smartfon

Projekt, jaki zamierzam zrobić, będzie bezpośrednio związany z portalem dobreprogramy.pl. Otóż moim celem jest stworzenie uniwersalnej aplikacji na Windows 10 i Windows 10 Mobile (a zapewne także w późniejszych etapach portu na Androida i iOS), która będzie pozwalała na wyświetlanie powiadomień z portalu bezpośrednio na urządzeniu z Windowsem.

Zamiast wchodzić na stronę i klikać w ikonkę z powiadomieniami, w celu sprawdzenia nowych wiadomości, będziemy dostawali automatycznie komunikaty w pasku powiadomień. Myślę, że będzie to znacznie ciekawsza aplikacja, niż oficjalna, obecnie dostępne w Sklepie, która pozwala jedynie na komentowanie wpisów i przeglądanie treści portalu.

Spróbujemy zatem przenieść te powiadomienia z www:

584241

Na system Windows 10 i Windows 10 Mobile (Android i iOS będzie zapewne później jako odnoga w tworzeniu aplikacji wieloplatformowych):

584243
584244

Aplikacja zostanie finalnie udostępniona w sklepie Microsoft jako apka uniwersalna. Źródła będę wrzucał na GitHuba pod tym linkiem. Oczywiście kolejne walki z nową platformą uniwersalną i próbą zhackowania portalu :P będę publikował na blogu.

Planują podzielić pracę na kilka etapów:

  • przygotowanie środowiska
  • stworzenie API w C#, które będzie pozwalało na logowanie/wylogowanie i pobieranie nowych powiadomień z dobreprogramy.pl
  • wstępne zaprojektowanie interfejsu
  • stworzenie solucji do W10 i W10M, wykorzystującej powyższe API
  • otwarte testy
  • stworzenie finalnego mockupu ekranów
  • połączenie całości
  • udostępnienie apki w Sklepie Windows 10 (Mobile)

Liczę również na ciekawe opinie i komentarze od czytelników bloga i portalu dobreprogramy.pl. Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, uwagi, a także pochwały i nagany ;)

Mam nadzieję, że zaproponowany przeze moją osobę projekt na konkurs okaże się finalnie ciekawym pomysłem. W najbliższych dniach rozpocznę już pracę nad apką i kolejne wpisy będą już związane z omawianym zadaniem konkursowym. Liczę na to, że uniwersalna apka do powiadomień dla użytkowników portalu będzie ciekawym dodatkiem nie tylko dla wiernych czytelników/blogerów, ale i dla zwykłych osób posiadających konta na portalu.

WindowsProgramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)