Blog (220)
Komentarze (4k)
Recenzje (1)
@djfoxerUniwersalna wersja Windows DevCenter, czyli śledzimy naszą aplikację w markecie

Uniwersalna wersja Windows DevCenter, czyli śledzimy naszą aplikację w markecie

01.06.2016 01:13, aktualizacja: 01.06.2016 02:39

Microsoft w ostatnich miesiącach mocno pracował nad stworzeniem nowej platformy dla deweloperów do zarządzania aplikacjami. Już w tamtym roku obiecał nam, iż użytkownicy Windows 10 i Windows 10 Mobile otrzymają dedykowany program (Universal Windows Platform) do śledzenie jak nasze dziecko radzi sobie w markecie Windows. Jak po kilku aktualizacjach sprawdza się DevCenter ?

Komunikat z listopada 2015...
Komunikat z listopada 2015...

Na pierwszą wersję w sklepie musieliśmy czekać dobrych kilka miesięcy. W tym czasie Microsoft zaktualizował DevCenter przez www, która miała służyć jako alternatywa, przy braku dedykowanej aplikacji. Na szczęście finalna wersja ujrzała światło dzienne jakiś czas temu, a także doczekała się kilku poprawek.

593443
593444

Zaznaczmy to jednak na samym początku, nie jest to aplikacja, która może być zamiennikiem wersji www, a jedynie ograniczoną funkcjonalnie wersją podglądową. Niestety ona małe braki, które mogą przeszkadzać w używaniu jej na szerszą skalę.

593446

Co jednak oferuje aplikacja? Znajdziemy w tym miejscu wykresy odnośnie ilości pobrań (jaki system, wiek użytkowników), wychwyconych błędów, a także recenzje osób, które zainstalowały aplikację.

593448

Tutaj niestety już zaczynają się zgrzyty. Po pierwsze statystyki mogą być pobrane tylko z pewnego okresu (maksymalnie rok). Nie ustawimy zatem szerszego filtru, czyli np. nie wyświetlimy wszystkich pobrań, od pierwszego pojawienia się aplikacji w markecie. Te informacje dostępne są tylko przez www. Duży minus.

Brak jest także możliwości udzielenia odpowiedzi na recenzję użytkownika przez dewelopera. Szkoda.

Największym minusem jest jednak brak śledzenia procesu certyfikacji, oraz brak komunikatów (pojawienie się apki w markecie, nowe informacje od Microsoftu), które występują w wersji www.

Microsoft obiecał, że kolejne wersje będą coraz bardziej funkcjonalne, z większą ilością opcji i jeszcze stabilniejsze (a zdarzają się błędy i samoistnie zamknięcia, oj zdarzają). Liczę na to i czekam z niecierpliwością na kolejne wydania DevCenter. Dedykowana aplikacja znacznie ułatwia śledzenie na bieżąco danych o naszych programach w markecie. W razie potrzeby można zawsze skorzystać z wersji www, która przystosowana została do pracy także na mniejszych ekranach (z różnym skutkiem...).

DePesza dostępna jest w markecie Windows 10 (desktop i mobile). Bezpośredni link: DePesza.
Aktualne źródła można znaleźć na GitHub pod adresem: https://github.com/djfoxer/dp.notification
OprogramowanieProgramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)