Blog (12)
Komentarze (48)
Recenzje (0)
@duszek.mestreModern SkyDrive

Modern SkyDrive

15.08.2012 15:00

Tak. Nadeszła ta chwila kiedy wreszcie po aktualizacji Outlook Web Mail oraz Kontaktów i kalendarza wprowadzono nowoczesny interfejs do SkyDrive. Teraz nie tylko na desktopie ale także spokojnie na urządzeniach dotykowych mamy łatwy dostęp do naszych plików online.

Czym jest SkyDrive oraz o jego funkcjonalnościach już pisałem w swoim wpisie TUTAJ.

Wpis będzie opierał się na wpisie blogowym STĄD

Co nowego?

Na początek filmik: [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=DaWw0zLT67E]

  • Już w filmiku widać, że interfejs zmienił się diametralnie. Mamy łatwy dostęp do naszych katalogów. Z prawej strony możemy przełączać się między różnymi rodzajami widoków (kafelki, lista oraz możliwość włączenia panelu ze szczegółami). Po lewej stronie menu z dostępem do pików, ostatnio przeglądane dokumenty oraz te pliki, które ktoś nam udostępnia.
  • Kolejną poprawioną funkcjonalnością jest wyszukiwanie. Odtąd wyszukiwanie opiera się nie tylko na plikach i folderach ale także przeszukuje zawartości dokumentów (Word, Excel, PowerPoint - OneNote niestety nie, a przynajmniej mi nie znalazło)
  • Górne menu kontekstowe, które dostosowuje się w zależności do tego, co się zaznaczy lub wybierze. PRawy przycisk myszki też otwiera menu ;)
  • Dodanie Drag&Drop - czyli przesuwanie np plików do folderu
  • Dodanie do aplikacji desktop priorytetu dla wgrywania zdjęć, gdyż jak twórcy stwierdzili jest to najczęściej najważniejsza dla nas rzeczy by szybko dzielić się zdjęciami.
  • Przyśpieszone wykrywanie zmian na dysku w celu szybszej reakcji na zmiany (trzeba przyznać, że odczuwa się różnicę :))
  • Pojawiła się zapowiedź, że pracują nad tym by można było wybierać pliki oraz foldery, które mają być synchronizowane - i to dlatego, ze wielu ludzi tego potrzebowało)
  • Dla użytkowników telefonów z systemem Android została stworzona dedykowana aplikacja SkyDrive, co dało w tym momencie wejście na większość rynku mobilnego.
  • Poprawiono API SkyDrive, któe dało możliwość wrzucania zdjęć w pełnej rozdzielczości oraz dodano file open.save picker do javascriptu.

Podsumowanie

Jako iż post jest dość informacyjny chciałem tylko zauważyć, że wciąż brakuje mi jednej drobnej rzeczy - możliwości udostępniania plików z poziomu aplikacji systemowej ;) Ale zawsze jest możliwość udostępniania na stronie internetowej więc jeszcze jakoś się to znosi ;) Oraz nie synchronizuje plików, które są nam udostępniane przez innych.

Cieszę się bardzo, że zmienił się wygląd oraz za tych kilka funkcjonalności. Jest na prawdę dobrze. I SkyDrive jest bardzo konkurencyjną usługą w stosunku do innych dostawców i dlatego rozwój tej usługi jest bardzo cieszący dla użytkowników ;)

InternetWindowsSerwery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)