Blog (27)
Komentarze (3.2k)
Recenzje (0)

Fedora:Ubuntu 1:0

@fffatmanFedora:Ubuntu 1:008.09.2010 06:47

Bywają takie dni, kiedy człek naiwny a podpuszczony słowy BenderaBendingaRodrigueza:

Ale ":(){ :|:& };:" u mnie nie działa... Jedyne co otrzymuję to: "bash: fork: Resource temporarily unavailable"

postanawia niezłomnie sprawdzić odporność swojego systemu, dzięki czemu (po restarcie) dowiaduje się, że jądro jego waniliowe jest. Jądro waniliowe jest to: "Standardowy pakiet jądra w Debianie. Zawiera prawie wszystkie sterowniki obsługiwane przez Linuksa, zbudowane w postaci modułów. Są to między innymi sterowniki dla urządzeń sieciowych, urządzeń SCSI, kart dźwiękowych, urządzeń Video4Linux..." (W Debianie? A nie tylko w popsutym pod względem bezpieczeństwa Ubuntu? Czasami wydaje mi się, że Debian warriors przekonani są święcie, że w ich systemie nie ma nawet sudo.) Jądra waniliowe oprócz wielu zalet ma i tą wadę, że limit nproc ustawiony mają domyślnie na unlimited. Po przemierzeniu otchłani internetu (10 do 15 minut) składamy do kupy modus operandi: 1. Otwieramy

sudo gedit /etc/security/limits.conf

2. Wpisujemy

# Ogranicz procesy dla wszystkich użytkowników do 150:
*  soft  nproc  150
*  hard  nproc  150

3. Zaraz. Zaraz. U BenderaBendingaRodrigueza było 1024 (i fork-bomba nie zadziałała) a w Slackware podobno domyślne jest 2048. 3. No to może:

*  soft  nproc  1024
*  hard  nproc  1024

4. A co tam, restartujemy! 5. Konsola. 6. Hasło: ":(){ :|:& };:". 7. Odzew: "bash: fork: Resource temporarily unavailable". 8. Za to system available.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)