Blog (27)
Komentarze (3.2k)
Recenzje (0)
@fffatman100 najbardziej wkurzających ficzerów Ubuntu, 100 najprzydatniejszych ficzerów w Fedorze i odwrotnie - No 100

100 najbardziej wkurzających ficzerów Ubuntu, 100 najprzydatniejszych ficzerów w Fedorze i odwrotnie - No 100

30.08.2010 15:30, aktualizacja: 17.03.2011 19:13

Natchnął mię do notki opis walki blogera Szmitasa z Ubuntu-pomoc.org z niewzruszalnymi domyślnymi ustawieniami indicatora. Zamiast jednak wywalać kopertę, zastosowałem inną stategię i wywaliłem z koperty Evolution. Skorzystałem z linijki kodu krążącej po necie, niesłusznie uważanej za ustanawiającą Gmaila w Ubuntu jako domyślnego przy pisaniu e-maili. W istocie ustanawia ona Gmaila otwieranego w Firefoksie jako domyślnego. Dowód to, że wszyscy przepisują a nikt nie czyta. Kod leci:

perl -MURI::Escape -e '$to = shift;$to =~ s/^mailto://i;exec("opera", "https://mail.google.com/mail/?view=cm&fs=1&tf=1&cmid=22&to=".URI::Escape::uri_escape($to) );' '%s'

Jak może widać, ta wersja jest zmieniona z stosunku do netowej i dostosowana do mojej domyślnej przeglądarki - Opery. Oprócz wpisania tego kodu w odpowiednim miejscu w "Preferowanych programach", utworzyłem sobie byłem z niego aktywator "NapiszWyślij" na pulpicie, chcąc sprawdzić, czy tak też działa. Działa. Jak kto nie używa Opery może z powrotem wpisać [code]"firefox"[/code] na miejsce [code]"opera"[/code] lub co bądź (byle z sensem). Korzystając z powyższego kodu, wywaliłem Evolution z koperty. W walce skorzystałem z doświadczeń NetBita opisanych na jego blogu na Ubuntucentrum.net.

Nie wdając się w sens tego, co uczyniłem (można wydedukować z bloga NetBita), uczyniłem tak:

sudo cp '/home/fffatman/Pulpit/NapiszWyślij.desktop' '/usr/share/applications/'
sudo gedit /usr/share/indicators/messages/applications/evolution

zmieniłem linijkę [code]/usr/share/applications/evolution.desktop[/code] na [code]/usr/share/applications/NapiszWyślij.desktop[/code]

sudo reboot

Działa i działać będzie do najbliższej aktualizacji albo do wyrzucenia przeze mnie wszystkich pakietów 'indicator-*', bo szmelc to, za 30 do 45 minut.

... Tekst nocą przekomponowany.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)