Blog (97)
Komentarze (2.2k)
Recenzje (1)
@GBMPraca wielo monitorowa – zdecydowanie lepsza wydajność i wygoda pracy

Praca wielo monitorowa – zdecydowanie lepsza wydajność i wygoda pracy

21.10.2011 21:55, aktualizacja: 25.10.2011 08:55

W tym wpisie, pragnę przybliżyć Wam warunki pracy wielo monitorowej. Sam od niedawna zacząłem pracować na dwóch monitorach: 22 calowym LG Flatron M2280D i 17 calowym LG Flatron L1753S.

396798

Jak widać na powyższym (niestety słabej jakości) zdjęciu, z przeglądarki gdzie zazwyczaj otwarta jest poczta oraz podstawowe strony – korzystam na mniejszym monitorze. Zaś na większym, bawię się rzeczami bardziej złożonymi – programowanie, wirtualne maszyny, pisanie, ewentualnie grafika, etc.

Wygoda pracy jest niesamowita, przynajmniej dla mnie. Niektórzy radzą pracować na takich samych monitorach w celu jeszcze lepszej pracy, ale warunki finansowe jeszcze mi na to nie pozwalają ;-).

Jak można wyczytać we wpisie o pracy na kilku monitorach na łamach portalu lifehacking.pl „dodanie drugiego monitora jest najprostszym i najtańszym usprawnieniem miejsca pracy”.

Jak podłączyć kilka monitorów do jednej karty graficznej ?

Otóż nic prostszego, jednakże wszystko zależy od naszych wymagań.

Korzystamy z wolnych złącz na karcie graficznej.

Jeżeli posiadamy kartę z wyjściami D-Sub i DVI, to wtedy możemy podłączyć osobno przewodami dwa monitory.

Jeżeli posiadamy wyjścia D-Sub, HDMI, DVI – to wtedy również możemy podłączyć osobno przewodami, ale już 3 monitory.

Możemy także posiadać kartę graficzną z technologią ATI Eyefinity bądź NVIDIA 3D Vision Surrond – gdzie dzięki interfejsowi Display Port, jesteśmy w stanie podłączyć osobnymi przewodami aż 6 monitorów. Abstrahując od tego że taka karta graficzna jest bardzo droga, jest na pewno bardzo wydajna i stworzona przede wszystkim dla grafików :)

Korzystamy z rozdzielaczy obrazu.

Jeżeli zaś chcemy używać więcej monitorów, a liczba złącz na karcie graficznej jest niewystarczająca, to wykorzystujemy wtedy odpowiednie rozdzielacze obrazu, według potrzeb. W takim urządzeniu, mamy możliwość podłączenia wielu monitorów na złączach D-Sub, i nie tylko. Rozdzielacz obrazu, posiada jedno wejście d-sub oraz kilka wyjść d-sub (w zależności od modelu). Nie muszą to być tylko złącza d-sub, mogą też być DVI albo HDMI.

Istnieje także przewód, który rozdziela obraz – adapter VGA/ 2xVGA.

Możemy także kupić trój-monitor: ;-)

396812

Jak widać, możliwości są naprawdę szerokie – uzależnione są tylko od naszych potrzeb i portfela.

Na pewno, zainwestowanie w pracę na dwóch lub więcej monitorach bardzo się opłaci. Ja od razu poczułem wygodę takowej pracy :)

Naprawdę polecam ! A poniżej przedstawiam praktyczne wykorzystanie pracy wielomonitorowej :D

396816

Pozdrawiam, gbm

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)