Blog (11)
Komentarze (1.7k)
Recenzje (0)

Blogi, blogaski, blogusie

@gtxxorBlogi, blogaski, blogusie27.04.2021 17:47

Tak, wszyscy na ten moment czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. Uwierzcie, proszę, że redakcja dobrychprogramów także.

Po wstępnych perturbacjach - w końcu jest! Nasz nowy system blogowy, a wraz z nim oczywiście zupełnie nowy zestaw narzędzi dla Was, w tym zupełna nowość - edytor klockowy, o którym wcześniej mogli usłyszeć uczestnicy HotZlotu 2019. 

Jak zapewne zauważycie, wpisy są teraz dzielone na odrębne sekcje. Każdą z nich można wedle uznania przesuwać, co powinno zdecydowanie usprawnić proces redagowania treści. Wzorem edytora redakcyjnego, oddajemy Wam również do dyspozycji m.in. WYSIWYG-owy kreator tabel. 

Jakieś randomowe zdjęcie z Barnabą ;)
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
Jakieś randomowe zdjęcie z Barnabą ;)

Co jeszcze? - zapytacie. W celu poprawy ekspozycji dłuższych wpisów zachęcamy do korzystania z nagłówków, list i separatorów, a dla zwolenników prezentacji obrazowych mamy teraz galerie.

Są też odpicowane bloki kodu i cytatów, a ponadto niespodzianka - usprawniony agregator wpisów w serie. Ten ostatni cieszy szczególnie, bo pozwala chociażby na tworzenie bardziej opasłych treści w odcinkach.

Dodajmy, nowe blogi dobrychprogramów mają także swoje AMP-y, więc Wasze treści powinny być znacznie lepiej niż dotychczas widoczne w wyszukiwarkach!

Czy czegoś brakuje - pewnie tak. Czy coś może się wykrzaczyć - cóż, mamy nadzieję, że nie. Bądź co bądź, blogi ostatecznie ruszają i redakcji jest z tego powodu niezmiernie miło. Raz jeszcze - uwierzcie, czekaliśmy z niecierpliwością.

PS: Do tematu statystyk i samego pomysłu na blogi wrócimy w najbliższych dniach. Zatem, miłej zabawy w oczekiwaniu na suplement ;)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)