Blog (172)
Komentarze (5.4k)
Recenzje (1)

Ammyy Admin- zdalny dostęp

@januszekAmmyy Admin- zdalny dostęp 11.02.2013 19:15

W jednym z komentarzy do redakcyjnego tekstu o Netfixie przeczytałem, że: "TeamViewer jest najprostszym i najelastyczniejszym narzędziem do pomocy zdalnej (portable + własne exe'ki), gdzie Windowsowa Pomoc Zdalna i Pulpit Zdalny mogą mu co najwyżej buty czyścić :)". Nie będę się zagłębiał w szorowanie butów ale na polu zdalnego dostępu TeamViewer ma niesamowitego konkurenta.

Ten konkurent to Ammyy Admin – ‘Zero-Config Remote Desktop Software. The easiest way to establish remote desktop connection’ (czyli: ‘Gotowe do użycia oprogramowanie zdalnego dostępu. Najprostsza droga do połączenia zdalnego pulpitu’). Program można ściągnąć ze stron producenta ammyy.com - najprostsza, niekomercyjna wersja dostępna jest za free a program 'waży' tylko 717kb!!!

717kb!!!
717kb!!!

Załóżmy, że znajomy prosi nas o zdalną pomoc. Odsyłamy go na stronę z której może ściągnąć Ammyy Admin (jest polska wersja językowa). Po ściągnięciu, wystarczy, że go uruchomi i podam nam swoje ID.

okno programu
okno programu

Sami ściągamy ten sam program, wpisujemy podane ID klikamy połącz:

oczekiwanie na połączenie
oczekiwanie na połączenie

– teraz wystarczy, że znajomy zaakceptuje połączenie i mamy dostęp zdalny do jego komputera.

okienko do akceptowania połączenia
okienko do akceptowania połączenia

Dla użytkowników komercyjnych dostępne są jeszcze trzy wersje (Starter, Premium, Corporate) – o tym czym się one między sobą różnią można przeczytać na stronie producenta. Z tego co rozumiem wymagana jest licencja i dla Klienta, i dla Operatora. Ciekawostką może być to, że dla klientów, którzy posiadają więcej niż 50 licencji Premium lub Corporate producent zapewnia multi-platformowe oprogramowanie prywatnego routera połączeń.

Zachęcam do eksperymentów :)

OprogramowanieInternetWindows
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)