Blog (169)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (1)

Cnotliwy krytyk i komentarzowy szantażysta…

Strona główna@januszekCnotliwy krytyk i komentarzowy szantażysta…
01.07.2013 17:34

Przeczytałem TEN apel GregKovala do Administracji o zablokowanie możliwości kasowania wpisów blagowych po ich opublikowaniu. Nie zgadzam się! Raz mi się zdarzyło skasować blagowy wpis. Zrobiłem to zanim trafił na główną. Gdyby trafił na główną – też bym go skasował. Nie powstrzymało by mnie nawet 100 zamieszczonych pod nim komentarzy. My blag is my castle!

O problemie znikających wpisów wypowiedziałem się w Głosie Ludu, w bananowym WPISIE podsumowującym maj. Napisałem wtedy tak: „Spieszmy się czytać wipsy na blogach bo tak szybko znikają” – nadal jestem tego zdania. GregKoval ani komentujący pod jego wpisem nie przekonali mnie do blokady usuwania postów. Cała dyskusja, jaka trwa w komentarzach, wołała moją irytację. Komć komcia komciem komciuje – czyli zwykły poprawy i rutynowy flame, jakich wiele było i jakich będzie jeszcze wiele. Co konkretnie mnie zirytowało? Ano to, że nikt nie próbował argumentować na rzecz swoich opinii w rzeczowy sposób. Argumentowano tak: ‘bo to wkurza’, ‘popieram bo natknąłem się na znikające wpisy’, ‘kasowanie to dziecinada’, ‘bo autorzy powinni mieć odwagę cywilną’, ‘bo autor ma w d.... czytelników’, ‘bo narusza to moje uczucia kiedy post wyparował’ i tak dalej. Mydło, widły i powidła. Dużo słów i zero argumentów.

Uwaga! Flame War!
Uwaga! Flame War!

Z dyskusji pod postem GregKovala wyłoniła się frakcja, która stoi na stanowisku, że komentarze służą do tego aby autorów wpisów ‘wyprowadzać na prostą’ i/lub ‘wytykać im błędy’. Sam mam duże doświadczenie w komentowaniu. Często komentuję cudze wpisy i odpowiadam na komentarze pod moimi wpisami. W tym drugim przypadku, na palcach jednej ręki mogę policzyć ludzi, których komentarze są początkiem dyskusji a nie sporu o racje. Frakcję wyprowadzaczy i wytykaczy kojarzę bardzo dobrze. Zwykle to ‘wyprowadzanie’ i ’wytykanie’ sprowadza się do ‘moja jest mojsza’. Takich userów najlepiej zwyczajnie ignorować. Co jednak robić kiedy komentujący uciekają się do szantażu: ‘albo poprawisz swój wpis albo zrobimy tu fjema’?

Wtedy nie ma wyjścia, trzeba wygrać flame war ;)

Prawdziwe wojny wygrywają ci, którzy nie biorą w nich udziału.

Dlatego, oprócz pozostawienia przycisku ‘usuń’, powitałbym z radością rozbudowę blaga o inne funkcjonalności dla autorów.

Apeluje o dodanie takich funkcji:

1) Zablokuj komentowanie (pod wpisem nie można komentować).

2) Moderuj komentarze (każdy komentarz zanim się pojawi, musi być zatwierdzony przez autora wpisu).

3) Ogranicz ilość komentarzy (tylko zarejestrowany user i tylko jeden komentarz).

4) Ustaw czas życia wpisu (wpis zostanie skasowany po z góry określonej ilości dni).

ps. nie będę odpowiadał na komentarze pod tym wpisem.

Udostępnij:
bEKwJJlj