Blog (169)
Komentarze (5.3k)
Recenzje (1)

Eins, zwei, drei zurück zu Windows

Strona główna@januszekEins, zwei, drei zurück zu Windows
23.02.2011 09:12

W 2001 roku Niemieckie MSZ rozpoczęło migrację na serwery linuksowe a od 2005 używa też innych otwartych programów, np Firefox i OpenOffice. W 2007 roku twierdzono, że migracja na Linuksa okazała się sukcesem, a wydatki IT na każde miejsce pracy są w MSZ niższe niż w innych departamentach rządowych.

I wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że obecnie rząd zdecydował się na powrót do oprogramowania firmy Microsoft. Pytani o to przez parlamentarzystów urzędnicy wyjaśnili, że poniesione koszta, w tym tworzenie nowego oprogramowania (np: sterowników do posiadanych urządzeń biurowych) oraz szkoleń, okazały się większe niż przewidywano.

W ubiegłym roku w wdrożono projekt powrotu do Windows. Na komputery pracowników wrócą systemy Windows XP a następnie Windows 7 oraz MS Office i Outlook. Rząd twierdzi, że nie tylko nie spowoduje to zwiększenia wydatków, ale przyniesie wymierne i pozytywne korzyści w postaci zwiększonej produktywności. Póki co nie planuje się zmiany oprogramowania serwerów, na których pozostanie Linux.

bELtAZDX

Na pewno usłyszymy jeszcze nie raz o tej sprawie, bo jak można przeczytać w tej oraz tej wiadomości, pytający o całą sprawę parlamentarzyści SPD nie są z udzielonych przez urzędników rządowych informacji zadowoleni.

Udostępnij:
bELtAZET