Blog (172)
Komentarze (5.4k)
Recenzje (1)

Pakiety w Aero2 — czyli hot-zlotowy wpis śniadaniowy

@januszekPakiety w Aero2 — czyli hot-zlotowy wpis śniadaniowy
06.07.2015 11:44

Siedzę sobie, przy stoliku w oranżerii hotelu Zamek na Skale, piję zapewne ostatnią Hot Zlotową kawę. No dobra – przedostatnią. Jednocześnie korzystam z internetu i próbuję za pomocą OneDrive przegrać kilka zdjęć z telefonu do komputera (swoją drogą to dziwne, że mając smartfona z Windows Phone i laptopa z Windows 7 nie udało mi się za pomocą OneDrive skopiować zdjęcia z telefonu do komputera. Zrobiłem to w końcu dzięki Overnote...). Wiem, że szybciej było by użyć bluetootha ale to w laptopie nie działa. Po co to wszystko? No ba, otóż postanowiłem opublikować ten wpis jeszcze zanim wyjadę z Zamku na Skale.

558769

W laptopie mam modem 3g, który współpracuje z kartą Aero2. Korzystam z nadajnika sieci Plus i pewnie z tego powodu, zaraz po tym jak wprowadziłem pin, wyświetlił się komunikat z ostrzeżeniem o roamingu:

126372
126373

CAPTCHA w Aero2 jest - jak dla mnie - bardzo niewygodna. Problem polega na tym, że na tym konkretnym laptopie przeglądarka nie otwiera automatycznie strony z formularzem. Adres bdi.free.aero2.net.pl:8080 muszę więc wpisać ręcznie. Nakłada się na to problem, jaki generuje proces firefox.exe - czasem zawiesza się (i to w taki sposób, że nie można go skilować w taskkillu, pomaga tylko restart systemu). Autentycznie ucieszyłem się, kiedy podczas takiej gimnastyki z restartowaniem przed wpisaniem captchy, Aero2 poinformowało mnie, że mogę skorzystać z testowego, darmowego pakietu: 3Mb/s, 1GB, 10 dni (maksymalna prędkość, limit danych, okres ważności).

558775

Jak wyżej widać aby skorzystać z tej promocji (proszę pamiętać, że jest jednorazowa) trzeba oczywiście podać operatorowi komplet danych i wyrazić kilka obowiązkowych zgód. W moim przypadku na aktywację pakietu czekałem ze 3, może 4 minuty. Po aktywacji pakietu nie trzeba już zawracać sobie głowy captchą. Do szybkości połączenia nie mam zastrzeżeń. Sprawdziłem testem na stronie speedof.me (nie wymaga flasha):

558777

Spodobało mi się także to, że można się zalogować do Elektronicznego Biura Obsługi Klienta Aero2 (wolę krótszą nazwę: EBOK) i sprawdzić aktualny stan wykorzystania swojego pakietu. Tak to wygląda:

558779

Podsumowując: oferując mi darmową możliwość przetestowania pakietu, Aero2, jak to się mówi, dotarło do mnie z produktem. Spodobało mi się to na tyle, że sam z siebie sprawdziłem jakie pakiety mają w ofercie:

558781

Nie wygląda to źle. Nie wiem czy ma to sens jako ekwiwalent internetu stacjonarnego, pewnie nie. Z drugiej strony, na pewno będę z tych pakietów korzystał podczas dłuższych wyjazdów, kiedy z internetu mobilnego korzystam nader często.

Pora kończyć to śniadanie i pożegnać się z Zamkiem na Skale, więc podzielę się z Wami Hot Zlotowym pożegnaniem:

558784
TelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)