Blog (172)
Komentarze (5.4k)
Recenzje (1)

Uwaga na pakiet EURO 2016 w telewizji ipla!

@januszekUwaga na pakiet EURO 2016 w telewizji ipla! 11.06.2016 18:29

Piłka nożna rządzi światem. To nie podlega dyskusji. W naszym kraju za dostęp do oglądania meczów trzeba jednak płacić. Teoretycznie można skorzystać z oferty telewizji internetowej ipla. Praktycznie pakiet EURO 2016 nie działa z każdym klientem ipla.

Zrzut okna Firefoxa
Zrzut okna z Chrome

Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, użytkownicy Firefoxa nie widzą (bez przewijania ekranu) tekstu napisanego małymi literkami:

Zalecane przeglądarki do oglądania meczu to Internet Explorer (wersja 11), Mozilla Firefox (wersja 44 i nowsze), Safari (wersja 9 i nowsze). Mecz można oglądać też w aplikacji IPLA na PC (do pobrania TUTAJ), a także w aplikacjach IPLA na Android (do pobrania TUTAJ), iOS (do pobrania TUTAJ) i Samsung SmartTV. Wydarzenie nie będzie dostępne na pozostałych SmartTV, Windows Phone ani w aplikacji IPLA dla Windows 8.

Co jest o tyle istotne, że w praktyce, możecie mieć wykupiony i aktywny pakiet EURO 2016 ale nie będziecie mogli z niego skorzystać np. w aplikacji ipla dla Windows 10 albo w aplikacji ipla na telewizorze Panasonic. Jak to wygląda w praktyce? Ano tak:

Aplikacja ipla dla Windows 10 pokazuje, że pakiet EURO 2016 jest aktywny, można do niego wejść a tam okaże się, że programy PolsatSport2 i PolsatSport3 nie są dostępne.

Aplikacja ipla dla Win10
Aplikacja ipla dla Win10

Aplikacja ipla w SmartTV Panasonic, zachowuje się inaczej. Pokazuje, że pakiet EURO 2016 jest aktywny ale nie można do niego wejść.

Klient ipla w telewizorze Panasonic
Klient ipla w telewizorze Panasonic

W praktyce mogę oglądać transmisję jedynie na Chrome w systemie Windows 10:

Transmisja działa w Chrome na Windows 10
Transmisja działa w Chrome na Windows 10

Dodatkowo trzeba pamiętać, że do konta w ipla mogą być przypisane trzy dowolne urządzenia, jednocześnie można być zalogowanym na dwóch. Logowanie na trzecim, jest możliwe dopiero po 24h od wylogowania się z któregoś z poprzednich.

To moja pierwsza płatna przygoda z telewizją internetową ipla i od razu taki fakap...

update: Śledzę profil telewizji ipla na facebooku. Pojawiają się tam posty coraz większej ilości zirytowanych klientów. Z odpowiedzi dowiedziałem się, że opisane problemy wynikają z "ograniczeń licencyjnych". Nie przypominam sobie, że kiedy kupowałem telewizor Panasonic to ktoś ostrzegał mnie: ale uważaj, na telewizorze tej firmy, w aplikacji ipla, meczu sobie nie obejrzysz bo licencja zabrania...

OprogramowanieInternetHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)