Blog (41)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Nokia Xpress Web App Builder – aplikacja na telefon w 5 minut

Strona główna@Jaro070Nokia Xpress Web App Builder – aplikacja na telefon w 5 minut
26.09.2012 21:21

Nokia Xpress Web App Builder jest to webowe narzędzie firmy Nokia typu WYSIWYG służące do tworzenia aplikacji na telefony Nokia Series 40 bez znajomości języków programowania.

Poniżej prezentacja wideo: [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=nlJy6qUeCU0]

Let's go!

Żeby stworzyć swoją aplikację, należy wejść na stronę główną narzędzia http://xpresswebapps.nokia.com, a następnie kliknąć przycisk TRY IT NOW. Ukaże się nam okno o nazwie „Create new application”, w którym należy wpisać nazwę naszego projektu. Ukaże się nam wtedy krok pierwszy kreatora aplikacji. Wybieramy w nim rozdzielczość aplikacji (240x320px, 320x240px, 240x400px), układ aplikacji (6 do wyboru), kolorystykę (zielona, czerwona, niebieska), tytuł nagłówka. Należy także wybrać kolor nagłówka i tekstu lub wstawić w to miejsce grafikę o wymiarach 320x40px.

431233

W następnym oknie wybieramy content, który będzie dostarczany przez aplikację. Do wyboru mamy 10 widżetów. Ja wybrałem widżet RSS. Każdy widżet ma konfigurowalne własności.

431235

W kolejnym kroku ponownie mamy do wyboru listę widżetów, ale tym razem o innym przeznaczeniu. Możemy dodać swoje informacje kontaktowe (adres domowy, numer telefonu) i/lub reklamę. Ten krok można pominąć.

431237

Po kliknięciu przycisku FINISH zostaniemy poproszeni o zalogowanie się na nasze konto Nokia (lub jego utworzenie, jeżeli gonie posiadamy). Następnie uzupełniamy podstawowe informacje o aplikacji: nasze imię/nick, nazwa, opis, e-mail, strona WWW oraz ikonka aplikacji. Po uzupełnieniu tych informacji możemy pobrać aplikację w formacie .wgt, przetestowac ją w Remote Device Access (taki telefon w przeglądarce) lub płacąc jednorazowo 1 euro opublikować ją w Nokia Store.

431239

Stworzenie aplikacji za pomocą tego kreatora to tylko kilka minut. Szkoda, że kreator nie współpracuje z Symbianem i MeeGo.

Moją próbną aplikację możecie pobrać stąd. Dajcie znać na jakich Nokiach zadziała; na Asha 302 nie zadziałała.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)