Blog (7)
Komentarze (165)
Recenzje (0)

Jak kupiłem hulajnogę? Tanio i bezpiecznie!

Strona główna@jjbJak kupiłem hulajnogę? Tanio i bezpiecznie!
18.08.2018 20:01

Wstęp

Jako mieszkaniec Łodzi - miasta, które od przeszło 10 lat znajduje się w permanentnej przebudowie - postanowiłem ułatwić sobie życie i zakupić hulajnogę elektryczną. Po długich rozważaniach pomiędzy m365 oraz ES2 wybór padł na tę drugą konstrukcję. Często wymieniane wady jak pełne koła czy tylny hamulec nożny, po głębszej analizie okazały się dla mnie zaletami.

Poniżej opiszę jak to zrobiłem tanio i bezpiecznie.

Zbuduj ścieżkę płatności

Wiele z chińskich serwisów pozwala na zmianę waluty na złotówki, a część zaimplementowała polskie serwisy płatności. Nie korzystajcie z tej opcji. Produkty są wyceniane w dolarach, a przeliczniki nie są korzystne. Co więcej w razie kłopotów będziemy mieli problemy z odzyskaniem pieniędzy. Lepiej stworzyć własną drogę.

bDZiWrKL

Moja ścieżka płatności wygląda następująco:

mBank ->Revolut ->PayPal ->gearBest

Dlaczego mBank? - już miałem tam konto + oferują opcję "limitu tymczasowego na transakcje internetowe" Dlaczego Revolut? - bardzo korzystny kurs przewalutowania Dlaczego PayPal? - jeśli towar do Ciebie nie dotrze to możesz się starać o zwrot pieniędzy; dodatkowo PayPal uruchomił usługę zwrotu kosztów odesłania przedmiotu

Krok po kroku

  1. Zakładamy konto w mBanku (oczywiście możesz skorzystać z innego banku, ale ja piszę o moich doświadczeniach). W ustawieniach karty przypisanej do naszego konta zmieniamy limit na transakcje internetowe na 0 zł - zalecam korzystanie tylko z limitów tymczasowych.
  2. Zakładamy konto na Revolut - posłuży nam do korzystnych przewalutowań. W Revolut możemy za darmo otrzymać dwie karty - fizyczną oraz wirtualną - będziemy potrzebowali obu.
  3. Zakładamy konto na PayPal.
  4. Jeszcze nie zakładamy konta w gearBest. (Patrz paragraf - "oszczędzaj pieniądze".)
  5. Do Revolut dopisujemy kartę z mBanku na której ustawiamy limit tymczasowy na transakcje internetowe w wysokości odpowiadającej kwocie planowanego zakupu.
  6. Do PayPal dodajemy obie karty z Revolut. Ponieważ będą to karty wydane na prawie brytyjskim to PayPal doda je jako rozliczane w funtach. Zmieniamy to pisząc do obsługi technicznej (patrz pomoc). Prosimy o rozliczanie jednej z kart w dolarach, a drugiej w złotówkach. Od tej pory PayPal będzie dobierał odpowiednią kartę do zakupów w obu walutach.

Oszczędzaj pieniądze

O oszczędzaniu na różnicy kursowej napisałem już w poprzednim paragrafie, można jednak wygenerować dodatkowe oszczędności korzystając z serwisów refundacyjnych - ja korzystam z Refunder. Będąc nowym klientem sklepu gearBest z ich linku otrzymałem 3% zwrotu za zakupy. Dla powracających klientów zwrot w tym sklepie wynosi 1,5%. Osobiście kupowałem dwie hulajnogi za sumę 3'100 zł, otrzymałem więc 93 zł zwrotu.

bDZiWrKR

Uwaga: Rejestrując się w serwisie Refunder z mojego linka polecającego oraz dokonując zakupów za co najmniej 50 zł sprawisz, że oboje otrzymamy po 10 zł bonusu ekstra.

Osobną acz równie ważną kwestią w oszczędzaniu pieniędzy jest znalezienie odpowiedniej oferty. Ja skorzystałem z alertów w serwisie Pepper. Wystarczy wpisać swój mail, potwierdzić go klikając w link, który do nas przyjdzie i możemy cierpliwie czekać na dobrą okazję.

Wybierz właściwą przesyłkę, przyśpiesz ją i śledź

Ostatnim punktem pozwalającym na zaoszczędzenie kilku złotych jest wybór właściwej przesyłki. Idealnie jeśli magazyn znajduje się w Europie, w serwisie gearBest możemy wybrać magazyn z jakiego zostanie wysłana przesyłka oraz jej rodzaj. Nie podaję listy magazynów, ponieważ ta ciągle się zmienia - zawsze łatwo znaleźć lokalizację wybranego magazynu. Jeśli magazyn znajduje się poza Europą wybieramy przesyłkę "Priority Line" - dzięki tej decyzji szansa na obciążenie nas dodatkowym opodatkowaniem (cło lub vat) spada prawie do zera.

bDZiWrKS

Jedna sprawa to czas przesyłki (droga pocztowa), a druga sprawa to czas jaki upłynie od zakupu do rzeczywistej wysyłki przedmiotu. Czas ten możemy skrócić klikając magiczny przycisk "Dispatch Faster", który pojawi się przy wybranym produkcie wkrótce po zarejestrowaniu naszej płatności.

Do śledzenia przesyłki polecam usługę 1Tracking. Z moich testów wynika, że sprawdza się lepiej niż inne serwisy.

bDZiWrLH