Blog (7)
Komentarze (150)
Recenzje (0)

4-rdzeniowe/szybkie/energooszczędne. Pracujące z Androidem i Windows 8.1. Tak w skrócie można opowiedzieć historię całkowicie nowych procesorów Intela do tabletów Atom Bay-Trail. Wraz z premierą nowej odsłony systemu MS producenci wprowadzili do sklepów pierwsze tablety i komputery 2 w 1 nowej generacji. Zobaczmy gdzie znajdziemy premierowego Atoma.

Jeśli ciekawi jesteście co potrafi nowy Atom Bay-Trail to zapraszam do przeczytania wcześniejszego wpisu - Co potrafi Atom Bay-Trail. Pierwsze wrażenia

ASUS T100 czyli świetne 2 w 1 (tablet i laptop)

ASUS T100
ASUS T100

ASUS uderzył z grubej rury. Tego samego dnia co Win 8.1 zadebiutował arcyciekawy laptop 2 w 1 ASUS T100. To naprawdę ciekawa konstrukcja mająca formę bardzo zgrabnego 10,1-calowego tabletu ze stacją dokującą (klawiaturą) przekształcającą „Transformera” w ultralekkiego laptopa. Dzięki Atomom Bay-Trail wydajność jest naprawdę bardzo dobra, chociaż od razu warto wspomnieć, że nie są to osiągi na miarę Haswella. Wciąż Ultrabooki konwertowalne stanowią propozycje dla osób wymagających bezkompromisowej wydajności w miniaturze.

bEUapHPb
ASUS T100 ma dobry ekran IPS, świetne jak na laptopa głośniki i można na nim uruchomić każdą aplikację Windowsową.

To dla wielu osób ogromna zaleta. Dodatkowo długo pracuje na baterii i ma pełnego Office’a. Za 1499 zł (wersja 32 GB) to naprawdę doskonały komputer/tablet. Pierwsze recenzje wypadają świetnie.

ASUS-a można już kupić:

http://bit.ly/X-kom

bEUapHPh

http://bit.ly/RTVEuroAGD

http://bit.ly/komputronikT100

Przegląd tabletów

Prezentując tablety z nowym Atomem nie będę się zagłębiał we wszystkie szczegóły techniczne. Zainteresowani dokopią się do odpowiednich danych o gniazdach, itd. Chcę za to w skrócie zasygnalizować jakie modele trafią do sklepów do końca roku. Być może będzie ich więcej, natomiast poniższe to pokazane już pewniaki.

Lenovo Miix 2

Lenovo Miix 2
Lenovo Miix 2
Lenovo Miix 2
Lenovo Miix 2

Tablet Lenovo zapowiada się świetnie. Pięknie wygląda i ma 8-calowy ekran zamknięty w lekkiej obudowie ważącej 350 gramów. Warto zwrócić uwagę na porządny 5 Mp aparat. Tablet będzie występował w wersjach 32 i 64 GB. Jego polskiej ceny jeszcze nie znam ale w USA zaczyna się od 299 dolarów. Ciekawie prezentują się akcesoria – rysik i sprytna magnetyczna osłona na ekran pełniąca także rolę stojaka.

Dell Venue 8 i 11 Pro

Dell Venue z klawiaturą
Dell Venue Pro 8

Dell zapowiada się jeszcze ciekawiej. Nowa seria Venue będzie obejmowała także modele z Androidem. Windowsowe poznacie po dopisku Pro. Oba mają świetne dodatki takie jak stacja dokująca czy zgrabne klawiatury. Jak się można domyślić wersja 8 Pro (cena 299 dolarów) dysponuje 8-calowym ekranem o rozdzielczości 1280x800 pikseli, ma 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci na dane. Dell oferuje także nieco droższe wersje w postaci zestawów z etui oraz rysikiem. Dostępne są także modele 64-gigabajtowe.

bEUapHPi

Pełna oferta tutaj - http://bit.ly/Dell_Venue

Dell Venue Pro 11 w stacji dokującej
Dell Venue Pro 11 w stacji dokującej
Dell Venue Pro 11
Dell Venue Pro 11

Model 11-calowy ma wyższą rozdzielczość 1920x1080 pikseli. Możecie go zamówić nie tylko z Atomem Bay-Trail ale nawet z procesorem Core i5 4. generacji (Haswell). Tablet ma do 8 GB RAM, do 256 GB pamięci dyskowej, jest kompatybilny z Intel Wireless Display i NFC. Bateria ma trzymać przez 10 godzin, a co dla niektórych bardzo istotne, będzie można ją samodzielnie wymienić. Venue 11 Pro będzie dostępny z 3 różnymi stacjami dokującymi (m.in. zawierającymi dodatkową baterię w klawiaturze). Cena tabletu zaczyna się od 500 dolarów (premiera 7 listopada).

Acer Iconia W4

Acer Iconia W4
Acer Iconia W4

W skrócie – 8 cali (1280x800 pikseli), 2 kamery 5Mp i 2 Mp, microHDMI i slot na kartę microSD. Użytkownicy i recenzenci narzekali na jakość ekranu w poprzedniku – modelu W3, tak więc Acer wziął sobie te uwagi do serca i teraz ekran jest wykonany w technologii IPS, a obudowa jest z lepszych materiałów. Dostępne będą wersje 32 GB (330 dolarów) i 64 GB (380 dolarów).

Toshiba Encore

Toshiba Encore
Toshiba Encore

Jeśli chodzi o parametry podobny do Acera. Również 8-calowy ekran o identycznej rozdzielczości, 32 GB pamięci w wersji podstawowej (cena 399 dolarów) i 64 GB jako opcja (469 dolarów). Bateria ma trzymać 10 godzin.

HP Omni 10

HP Omni 10
HP Omni 10

W listopadzie do sklepów trafi 10-calowy tablet HP wyposażony oczywiście w 4-rdzeniowego Bay-Traila. Ekran dysponuje rozdzielczością Full HD, a standardowo tablet ma 64 GB pamięci.

Komentarze (51)
bEUapHPX