Blog (7)
Komentarze (49)
Recenzje (0)
@jullo89Własna chmurka?! Dlaczego nie... ownCloud!!!

Własna chmurka?! Dlaczego nie... ownCloud!!!

01.02.2012 00:30

ownCloud jest projektem pozwalającym każdemu stworzyć swoją własną, osobistą chmurkę i mieć dostęp do plików z każdego miejsca za pośrednictwem internetu. Ponadto umożliwia nam na zarządzanie i synchronizowanie kontaktów, kalendarza, zakładek etc.

Nic nadzwyczajnego w tym nie ma, poza tym, że możemy swoją własną prywatną chmurkę stworzyć na osobistym komputerze (oprogramowanie dostępne na większość systemów) lub na serwerze z zainstalowanym serwerem Apache, PHP oraz MySQL lub SQLite. Jeżeli chodzi o wymagania to nie są one za duże ;].

Dostęp do zasobów mamy za pomocą przeglądarki a synchronizacja odbywa się za pomocą protokołu DAV natomiast oprogramowanie pozwala nam także na przeglądanie oraz edycję(nawet grupową) plików tekstowych (edytor wspiera ok 35 języków programowania ;). W świeżej wersji 3 dodano także obsługę plików PDF. Co jeszcze?! Ano odtwarzacz plików muzycznych w przeglądarce www, ale można także używać programów systemowych (również na Androidzie i iOS).

Całkiem bym zapomniał... Przeglądanie plików graficznych – również dostępne przez przeglądarkę... Czego więcej potrzeba... Większości wystarczy tej funkcjonalności w ramach swojej własnej chmury, którą można mieć na swoim komputerze.

demo ownCloud
demo ownCloud

Linki: owncloud.org - strona główna projektu, demo.owncloud.org/files/index.php – demo możliwości.

Zapraszam do instalowania, konfigurowania i dzielenia się wrażeniami!!!

OprogramowanieInternetSerwery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)