Blog (1)
Komentarze (0)
Recenzje (0)

Nowy HP ZBook Studio G9

@Kanister79Nowy HP ZBook Studio G9
18.05.2022 13:11
HP ZBook Studio 16 G9
Źródło zdjęć: © https://www.laphard.pl
HP ZBook Studio 16 G9

Czego powinniśmy spodziewać się po generacji dziewiątej? Przede wszystkim jeszcze mocniejszych kart graficznych. Nowy ZBook Studio G9 może być skonfigurowany z kartami GeForce RTX 3080 Ti lub RTX A5000. 

HP ZBook Studio G9 jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych laptopów skierowanych do użytkowników kreatywnych. Zeszłoroczny model był wyposażony w wysokiej jakości ekran dotykowy OLED, konfigurowalną klawiaturę RGB i dość szeroki zestaw funkcji, których próżno szukać w wielu innych liniach biznesowych. Poprzeczka została zatem zawieszona dość wysoko. Najbardziej imponuje, iż te potężne specyfikacje, których potrzebuje wielu profesjonalistów, wciskane są w świetnie wyglądającą obudowę o wadze poniżej 1,8 kg.

Waga nowych modeli ZBook Studio zaczyna się od 1,73 kg, tu należy jednak pamiętać, że waga różni się w zależności od konfiguracji i komponentów. Oznacza to, że nie wiemy dokładnie, jak lekkie będą konkretnie modele RTX 3080 Ti i RTX A500, ale z pewnością nie będą to notebooki, które można by nazwać ciężkimi. Jak na maszyny przeznaczone do projektowania 3D i uczenia maszynowego, ten zakres wagi robi ogromne wrażenie. Konkurencja będzie miała jak w ruskim czołgu - łatwo nie będzie…

Powszechnie chwalony ekran OLED powraca do ZBook Studio 2022, ale w bardziej mile widzianych zmianach urządzenie zostało przesunięte do proporcji 16:10 — obiektywnie lepszych niż poprzednie 16:9. Tu podobnie jak prezes Kaczyński nie dam sobie powiedzieć „że białe jest białe, a czarne jest czarne”. Proporcje 16:9 nie są lepsze do pracy kreatywnej, 16:10 to zawsze więcej miejsca na kolejną paletę barw czy zestaw podręcznych narzędzi w aplikacjach profesjonalnych. Z jeszcze lepszych wieści, tegoroczny ekran OLED ma częstotliwość odświeżania 120 Hz, podczas gdy zeszłoroczni nabywcy musieli wybierać między OLED, a 120 Hz.

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)