Blog (19)
Komentarze (43)
Recenzje (0)

GreenCell PRIME 10000 mAh - powerbank polskiej firmy [TEST]

Strona główna@kordaalGreenCell PRIME 10000 mAh - powerbank polskiej firmy [TEST]
17.03.2019 18:00
672916

GreenCell to coraz bardziej rozpoznawalna polska firma. W ich ofercie można znaleźć kable, ładowarki, baterie do laptopów. Kilka dni temu w moje ręce wpadło ich najnowsze dziecko - powerbank GreenCell PRIME.

PRIME posiada ogniwa firmy Lichen o pojemności 10000mAh. Producent zapewnia sprawność na poziomie 93%, funkcję PassThrough pozwalającą na jednoczesne ładowanie zarówno powerbanka jak i telefonu, oraz autorską technologię szybkiego ładowania GC Ultra Charge, kompatybilną z Qualcomm Quick Charge 3.0, SamsungAFC oraz HuaweiFCP.

bDZuvhLX

W zestawie z powerbankiem otrzymujemy tylko krótki kabel USB - micro USB do ładowania, oraz instrukcję obsługi.

672920

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • Pojemność: 10000mAh
 • Rodzaj ogniwa: Litowo-polimerowe
 • Deklarowana sprawność: 93%
 • Producent ogniw: Lichen
 • Wyjście: USB-A: 5-6V/3A, 6-9V/2A, 9-12V/1,5A 
 • Wejście: Micro USB : 5-6V/3A, 6-9V/2A, 9-12V/1,5A
 • Technologia szybkiego ładowania: Green Cell Ultra Charge
 • Kompatybilne technologie szybkiego ładowania: Quick Charge 3.0, Samsung AFC, Huawei FCP, Apple 2.4A, Mediatek Pump Express 1.1/2.0, USB DCP
 • Zabezpieczenia: przed przegrzaniem, przeładowaniem, głębokim rozładowaniem
 • Wymiary i waga: 135 x 65 x 13 mm, 197g

KONSTRUKCJA, WYGLĄD

Choć wyprodukowany w Chinach, to jak chwali się GreenCell, został zaprojektowany w Polsce przez zespół R&D GreenCell. Oznacza to, że nie jest to kolejny chiński powerbank, których na rynku znajdziemy mnóstwo tylko z innymi logotypami.

bDZuvhMd

PRIME został wykonany z matowego plastiku, dzięki czemu nie rysuje się ani nie widać na nim odcisków palców. Bryła to równoległobok, krawędzie zostały przesunięte, więc nie jest to typowy prostokąt. Powerbank jest dość płaski, dzięki temu bez problemu powinien zmieścić się w kieszeni. Na krótszej ramce znajdziemy przycisk, cztery diody sygnalizujące poziom naładowania ogniw, micro USB do ładowania powerbanka oraz port USB oznaczony kolorem zielonym, z którego będziemy ładować naszego smartfona. I tu mam małe zażalenie do producenta - dlaczego micro USB? W dobie coraz bardziej popularnego USB typu C, zastosowanie wręcz przestarzałego już micro USB to błąd. Choć nie wpływa to znacząco na feeling korzystania, to jednak miło by było gdyby zastosowano typ C.

157902
157903

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA, CZYLI ŁADOWANIE

Mój prywatny telefon, OnePlus 5T posiada baterię o pojemności 3300mAh. Postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście powerbank posiada sprawność na poziomie 93%. Telefon podłączałem do ładowania przy 20%. Udało mi się w ten sposób naładować urządzenie 3 razy do pełna, oraz jeszcze kilkanaście procent. Uważam to za bardzo dobry wynik.

bDZuvhMe

Sprawdziłem także funkcję PassThrough. Okazuję się, że działa ona tylko wtedy gdy powerbank jest ładowany niskim prądem. Gdy powerbank był podłączony do ładowarki HuaweiFCP, telefon nie chciał się ładować. Sam producent w instrukcji informuje, że PassThrough działa tylko wtedy, gdy ładowanie powerbanku odbywa się za pomocą standardowej ładowarki, nieobsługującej Ultra Charge. Wówczas maksymalna moc na wyjściu to 4W.

Niestety nie mamy tutaj Power Delivery, więc nie możemy tym powerbankiem podładować np. naszego ultrabooka. Na szczęście bez problemu można ładować urządzenia o niskim poborze prądu (opaski, słuchawki, zegarki).

Samo ładowanie powerbanka trwa około 4 godzin, w przypadku gdy ładowałem go ładowarką HuaweiFCP. W tym miejscu warto również dodać, że zarówno podczas ładowania urządzeń, jak i samego powerbanka nie nagrzewa się on zbyt mocno, temperatury nie są odczuwalne.

PODSUMOWANIE

GreenCell PRIME to świetny powerbank, w dobrej cenie. Posiada wysoką sprawność ogniw, pozwalającą na niejedno naładowanie twojego urządzenia. Funkcja PassThrough przyda się w sytuacji gdy mamy tylko jedną ładowarkę a chcieliśmy naładować powerbank i urządzenie jednocześnie. Pomimo iż został wykonany z plastiku, jakość jest bardzo dobra, a bryła wygląda ciekawie. Szkoda, że nie zastosowano USB typu C jako port wejściowy, brakuje także funkcji Power Delivery. Mimo tych niewielkich wad uważam, że powerbank jest wart swojej ceny i mogę go polecić.

bDZuvhMf

ZALETY:

 • Dobra jakość wykonania,
 • Ciekawy, estetyczny design,
 • Kompatybilność z wieloma technologiami szybkiego ładowania,
 • Wysoka sprawność,
 • Funkcja PassThrough, pozwalającą na jednoczesne ładowanie powerbanka i telefonu

WADY:

 • Brak Power Delivery,
 • Brak USB typu C
bDZuvhMg

W chwili publikacji testu GreenCell PRIME kosztuje 129,95zł w sklepie Świat Baterii

Udostępnij:
bDZuvhMT