Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Thomas Perl (thp) nie przestaje zaskakiwać. Niedawno pisałem o Apkenv, a tymczasem światło dzienne ujrzał dodatek, który stanowi świetne rozszerzenie filozofii Swipe. Cyclotron, bo o nim mowa, daje możliwość przełączania się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami przesuwając po pasku statusu w prawo i w lewo. Jak to działa w praktyce najlepiej obrazuje poniższy filmik:

Thomas pracuje nad tym dodatkiem od jakiegoś czasu. Pierwszą jaskółką był filmik prezentujący Harmattan Window Switcher gdzie do przełączania wykorzystywane były przyciski głośności. Już wówczas autor pisał, że idealnie byłoby operować gestami przesuwania. Na przeszkodzie stał jednak zamknięty kod źródłowy komponentów systemowych odpowiedzialnych za Swipe UX. Po raz kolejny jednak Thomas udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych.

bEUtpLIT

W chwili obecnej ciężko jeszcze polecać aplikowanie Cyclotrona zwykłym śmiertelnikom, bardziej zaawansowanych odsyłam do strony projektu, gdzie znaleźć można pakiet instalacyjny i szczegółowe informacje.

Korzystając z okazji warto odnotować kilka nowości w zakresie aplikacji. Pojawiło się kolejne Stellarium dla Nokii N9 – tym razem bezpłatne (autorem jest Marko Srebre). To miła niespodzianka bo wszak od dłuższego w sklepie Nokii było już Stellarium przystosowane dla endziewiątek, innego autora (notabene Polaka ;) Obie aplikacje oparte są o kod źródłowy otwartego programu Stellarium (Stellarium-N9 o najnowszy kod 0.11.4, wcześniejsza aplikacja nie wiem). Więcej informacji o możliwościach Stellarium możecie znaleźć na stronie www.stellarium.org.

Druga ciekawostka to bezpłatna wersja trial radia FM Andrieja Kozhanowa, umożliwiająca słuchanie radia przez 3 minuty. Jeżeli szkoda Wam było wydać 7,38 zł, albo nie mogliście się zdecydować pomiędzy tą aplikacją, a FM Radio N9 polskiej firmy Stix Code, to teraz decyzja będzie łatwiejsza. Warto przypomnieć, że wczesną wersję aplikacji Andrieja Kozhanowa można pobrać całkowicie za darmo, niemniej jednak zachęcam do zakupu jednego z ww. komercyjnych programów gdyż są one bardziej dopracowane.

Pojawił się też świetnie zapowiadający się menedżer plików FileCase, autorstwa Matiasa Pereza, twórcy popularnego Fileboksa. Nowa aplikacja kosztuje co prawda 7,38 zł, ale zapewnia pełne wsparcie dla usług przechowywania plików w Chmurze takich jak np. Dropbox, Google Drive, SkyDrive, czy Ubuntu One.

Komentarze (33)
bEUtpLJP