Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Jolla/Sailfish tips & tricks cz. 6 — godzina na ekranie gotowości

Strona główna@KrogulecJolla/Sailfish tips & tricks cz. 6 — godzina na ekranie gotowości
01.09.2014 01:44

Jedną z funkcji, która bardzo mi się podobała w Nokii N9 było wyświetlanie wyświetlanie godziny na wygaszonym/zablokowanym ekranie. Wystarczył rzut oka aby zorientować się która godzina, zobaczyć czy nie przegapiliśmy jakiegoś połączenia, albo nie przyszedł SMS lub e-mail...

Niestety w smartfonie Jolli nie znajdziemy już tego patentu. Powód jest prozaiczny - w odróżnieniu od Nokii N9 zastosowanu tu bowiem ekran w technologii IPS, a nie AMOLED, który pobiera znacznie więcej energii do wyświetlenia tak niewielkiej informacji (podświetlany jest bowiem cały ekran, w AMOLED energię pobierają zaś tylko świecące piksele). Za sprawą prostego triku możemy jednak uzyskać namiastkę tej funkcjonalności.

Wystarczy aktywować tryb dewelopera i zainstalować niewielkie narzędzie wpisując w Terminalu to co poniżej:

bELgNAJP

devel-su
Password: [nasze hasło]
pkcon update
pkcon install mce-tools
mcetool --set-low-power-mode=enabled
reboot

Od tego momentu każdorazowo po wyjęciu telefonu np. z kieszeni czy etui, bez dotykania lub odblokowania ekranu zobaczymy godzinę oraz inne informacje. Niestety nie działa to dokładnie tak jak w Nokii N9 bowiem po chwili ekran zostanie ponownie wygaszony, ale jak mówi porzekadło "lepszy rydz niż nic" ;) Na plus należy za to zapisać, że rozwiązanie to nie drenuje baterii ponieważ podświetlenie jest ustawione na najniższy możliwy poziom. Jak to działa w praktyce możecie zobaczyć na powyższym filmiku.

Jeżeli chcielibyście przywrócić pierwotne ustawienia wystarczy uruchomić Terminal i wpisać to co poniżej:


devel-su
Password: [nasze hasło]
mcetool --set-low-power-mode=disabled
reboot
bELgNAJV

Miłej zabawy!

bELgNAKL