Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Wiele aplikacji i systemów kryje w sobie tzw. Easter eggs (wielkanocne jaja), czyli ukryte niespodzianki np. proste gry, dodatkowe funkcje, nazwiska twórców itp. O zagadnieniu tym pisał niedawno na naszym blogu macminik, istnieją całe strony poświęcone tej tematyce. Okazuje się, że Easter eggs można znaleźć także w systemie Nokii N9 ;)

Uaktywnienie Easter eggs jest bardzo proste, choć oczywiście jak to zwykle bywa, trudno na to wpaść przypadkowo. W tym celu wystarczy wejść w menu Ustawienia -> O telefonie i dotykamy wielokrotnie logo Nokia aż do pojawienia się na ekranie komunikatu Easter eggs turned on.

104810
104811

Co uaktywniliśmy? Przede wszystkim, poniżej na tym samym ekranie, pod adresami MAC, Bluetooth i nr IMEI, możemy od teraz zobaczyć nasz aktualny adres IP w sieci WiFi. Normalnie adres ten nie jest wyświetlany w żadnej części systemu — aby go sprawdzić trzeba włączyć Tryb Dewelopera i uruchomić SDK Connection bądź skorzystać z zewnętrznej aplikacji np. Conky.

bETRRtKL

Spostrzegawczy użytkownicy zauważą ponadto dodatkową tapetę w menu Ustawienia -> Tapeta. Nie jest ona może jakaś wystrzałowa, ale zawsze to miły drobiazg. Ostatnim dodatkiem (w menu Ustawienia -> Wyświetlacz) jest możliwość włączenia/wyłączenia zamykania aplikacji przesunięciem palca w dół — ta opcja niestety nie działa ponieważ od wersji PR1.1 systemu i tak wszystkie aplikkacje są domyślnie zamykane w ten sposób i nie można tego wyłączyć.

Można zaś naturalnie wyłączyć Easter eggs. W tym celu należy ponownie wejść w menu Ustawienia -> O telefonie i postukać w logo Nokii aż do wyświetlenia się komunikatu Easter eggs turned off. Dodatkowe opcje znikną, ale tapeta pozostanie :)

Miłej zabawy! Podziękowania dla juva za info!

Komentarze (14)
bETRRtLH