Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Nokia N9 tips & tricks cz. 51 — maksymalny rozmiar załączników w poczcie e-mail

Strona główna@KrogulecNokia N9 tips & tricks cz. 51 — maksymalny rozmiar załączników w poczcie e-mail
23.09.2012 02:39

Jeżeli przyszło Wam wysyłać większy załącznik mailem (przy pomocy Nokii N9 ma się rozumieć), spotkała Was zapewne przykra niespodzianka. Domyślny limit wynosi bowiem zaledwie 5 MB — bardzo skromnie jak na obecne czasy. Jakby tego było mało jest to limit nie pojedynczego załącznika, a wszystkich załączonych plików. Problemem może być już więc wysłanie na raz raptem kilku zdjęć.

Niestety ani w aplikacji Poczta, ani w systemowych Ustawieniach, nie ma możliwości podniesienia limitu maksymalnego rozmiaru załączników. Można tego jednak dokonać przy pomocy prostego triku. Niezbędny będzie Terminal i jakiś prosty edytor tekstowy np. Nano. Uruchamiamy Terminal i wpisujemy:

nano /home/user/.config/Nokia/Fenix.conf
95887
95888

Na ekranie pojawi się plik konfiguracyjny systemowego klienta poczty. Dopisujemy w nim to co poniżej, podstawiając w miejscu ## pożądaną wartość (np. 50 jeżeli chcemy podnieść limit do 50 MB):

[General]
maxAttachmentSize=##

Uwaga! Wartość ta nie powinna przekraczać limitu narzuconego przez providera poczty — przykładowo dla kont e-mail w usłudze poczta.onet.pl to 50 MB, poczta.wp.pl i poczta.o2.pl oferują aż 100 MB, zaś gmail.com jedynie 25 MB.

Po dopisaniu, zapisujemy zmieniony plik kombinacją Ctrl+O, potwerdzamy Enterem i wychodzimy Ctrl+X. Zamykamy Terminal, restartujemy telefon i gotowe!

Udostępnij:
Komentarze (28)