Blog (331)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Nokia N9 tips & tricks cz. 43 — wideorozmowy

Strona główna@KrogulecNokia N9 tips & tricks cz. 43 — wideorozmowy
01.03.2012 15:53

Jedną z największych nowości jakie wprowadziła aktualizacja PR 1.2 było wsparcie dla rozmów wideo. Sęk w tym, że sam update to za mało aby porozumiewiać się w ten sposób. Niezbędny jest mały dodatek.

Dodatek ten właśnie pojawił się w sklepie Nokii, nazywa się Gtalk Video Call. Program jest bezpłatny i jak sama nazwa wskazuje umożliwia realizowanie wideorozmów przy pomocy Google Talk. Niestety taka sztuka nie jest możliwa przez Skype (przynajmniej na razie). Jak to się jednak mówi, lepszy rydz niż nic, zachęcam zatem do wypróbowania. Cała operacja sprowadza się do zainstalowania ww. dodatku, po czym konieczny jest restart telefonu i możemy działać!

91554
91555

Naturalnie wymagane jest jeszcze skonfigurowanie konta Google Talk. Należy wejść w Konta -> Dodaj nowe i wybrać Google. Wpisujemy login (e-mail), hasło i potwierdzamy Zaloguj. Na kolejnym ekranie możemy wybrać z jakich usług chcemy korzystać — jeżeli tylko Google Talk, odznaczamy Gmail. Po potwierdzeniu wyświetli się jeszcze propozycja skonfigurania Picasy i YouTube. Jeżeli już korzystaliśmy wcześnie z Google Talk, informacje o kontaktach powinny pobrać się automatycznie. Jeżeli nie, trzeba będzie je dodać z poziomu komputera.

bDYiZDNP

Po całej peracji uzyskujemy możliwość wykonywania rozmów wideo do osób korzystających z Google Talk. Stosowna opcja pojawia się na karcie kontaktu. Aby przeprowadzić wideorozmowę musimy mieć odpowiedni status dostępności w Google Talk (podobnie zresztą jak nasz rozmówca). Jakość rozmów nie powala na kolana, ale jak na telefon jest przywoita. Co ciekawe, rozmowy przeprowadzane są w orientacji horyzontalnej. Przydatną opcją jest możliwość przełączania się pomiędzy przednią, a tylną kamerą.

Miłej zabawy! Podziękowania dla Pavlova88 za info!

Uwaga!

Klient Google Talk w postaci niezależnego programu instalowanego na komputerze nie obsługuje połączeń wideo. Połączenia wideo pomiędzy Nokią N9, a PC można realizować wyłącznie z poziomu przeglądarki internetowej, przy pomocy Gmaila lub Google+. Wcześniej niezbędne jest zainstalowanie niewielkiego dodatku.

bDYiZDNV

Przy wideorozmowach przychodzących, po odebraniu połączenia należy dodatkowo wcisnąć symbol „play” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu, aby rozpocząć transmisję obrazu.

bDYiZDOL