Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Ci z Was, którzy systematycznie czytają komentarze już za pewne wiedzą – pojawiła się testowa wersja nieoficjalnej aplikacji umożliwiającej oglądanie programów TVN na Nokii N9!

Autorem jest nie kto inny danpio – jeden z najaktywniejszych członków okołoblogowej społeczności, niedoszły autor nieoficjalnego klienta Vimeo, którego część z Was miała okazję poznać podczas N9 Party. Po nie pozostawiających złudzeń odpowiedziach z TVNu co do planów wydania oficjalnego klienta dla MeeGo, danpio zakasał rękawy i postawił zrobić własną aplikację. Na pierwsze efekty wystarczyło poczekać raptem 24 godziny ;) Co z tego wyszło?

442713

Ciężko powiedzieć ;) Niestety u mnie, mimo wielu prób nie udało się zainicjować żadnego streamu... Być może jest to jednak wina nie aplikacji, ale nawalającego routera u mnie w domu – sprawdzę to jutro. Hipoteza ta jest tym bardziej prawdopodobna, że kilka osób raportuje w komentarzach do poprzedniego wpisu, że aplikacja działa bez problemu. Inna sprawa, że mam teraz mały bajzel w telefonie ponieważ przygotowuję kolejny odcinek tips & tricks opisujący jak zainstalować Androida na naszych endziewiątkach (co wymusza przestowanie różnych scenariuszy i wpływa na wspomniany, tymczasowy bałagan).

bEUuiMkD

Krótko mówiąc tymczasem zachęcam do samodzielnego wypróbowania i podzielenia się wrażeniami w komentarzach. Zaznaczam, że z początku problematyczna może być nawigacja – nie każdy wpadnie na to, że aby odtwarzać wideo w trybie pełnoekranowanym trzeba dwukrotnie dotkąć w ekran telewizora, a by wrócić do listy kanałów należy dotkąć suwaków ;) Interfejs ogólnie jest trochę toporny. Najważniejsze jednak, że danpio jest świadom tych niedociągnięć i zapowiada, że jeszcze "kilka niesprzespanych nocy" i będzie dużo lepiej. Jednym z pomysłów jest obsługa gestami bez dotykania ekranu (Air UI).

Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia i trzymać kciuki. Wielkie podziękowania danpio, że podjąłeś się tego zadania!

Aktualizacja

Chyba trafiłem nightly build bo obecna wersja (z logo TVN jako ikoną, a nie domyślną Qt) działa bez najmniejszego problemu. Zachęcam do testowania! ;)

Komentarze (94)
bEUuiMlz