Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Retromaniak: KWAS 15 - Atarowcy przybywajcie w sobotę do Wrocławia!

@KrogulecRetromaniak: KWAS 15 - Atarowcy przybywajcie w sobotę do Wrocławia!27.09.2018 16:05

W najbliższą sobotę we Wrocławiu odbędzie się KWAS 15, czyli Kolejne Wrocławskie Atarowców Spotkanie. Impreza jest organizowana już po raz 15. Program jest bardzo zachęcający, warto więc się wybrać nawet jeżeli nie jesteście z Wrocławia.

660937

Tym razem w planach jest m.in. przegląd gier na małe Atari powstałych w 2018 r.; premiera filmu - wywiadu z Bogusławem Kornafelem z wrocławskiej giełdy komputerowej, autorem gry Alex; Krzysztof A. Ziembik "Kaz", twórca i szef portalu AtariOnLine.pl opowie o jednej z najważniejszych książek atarowskich w historii i jej współczesnej reedycji, pokazane zostaną także "artefakty" z epoki.

Ponadto wyświetlony zostanie fragment filmu o giełdach komputerowych "Gry, użytki - co dla Ciebie?", ekipy Loading z Krakowa; Kaz opowie o wrocławskiej firmie Atar System; RJ1307 zaprezentuje ultrarzadką grę Zaku z 2009 roku na przenośną konsolę Atari Lynx, a także pokaże unikalny komputer Cobra 1 (w tej chwili na świecie w użytku jest tylko kilka sztuk tego sprzętu). Będzie nawet pokaz gry „07 zgłoś się” na Cobrze 1. Na koniec Will opowie o „Wczesnej informatyce w ogłoszeniach prasowych czyli przegląd prasy od lat '70 do roku 1994, a Kroll zaprezentuje dema na komputerze Atari Falcon.

Najbliższa KWASu odbędzie się w Pixel Retro Shopie, przy ul. Śrutowej 14. Start godz. 13:00. Po godz. 20:00 planowane jest afterparty w pobliskim bistro Narożnik

660941

Gorąco zapraszam w imieniu organizatorów, nawet jeżeli nie jesteście fanami Atari. Szykuje się jedno z najciekawszych spotkań dla retromaniaków w tym roku. Nie tylko ze względu na program, ale i na ludzi, którzy wezmą w nim udział.

Hobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)