Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Warto zagrać: AirAttack HD

Strona główna@KrogulecWarto zagrać: AirAttack HD
19.11.2011 20:47

Jedną z gier w którą zagrywałem się przez długie godziny w czasach dzieciństwa był River Raid na 8-bitowym Atari 65XE. Tytuł, który dziś chciałbym polecić ma wiele wspólnego z tą kultową produkcją.

W AirAttack HD wcielamy się w rolę amerykańskiego samolotu, który leci nad rzeką walcząc z hitlerowskimi wojskami. Nasze zadanie polega oczywiście na maksymalnym przetrzebieniu sił wroga. Cele są zarówno w powietrzu jak i na lądzie — samoloty, sterowce, czołgi, działa, strażnice, pociągi itd. Za zniszczenie każdego z nich otrzymujemy energię lub pieniądze na zakup dodatkowego uzbrojenia. Gra jest bardzo prosta w obsłudze — sterujemy dotykiem, a nie przy użyciu akcelerometru czy innych wynalazków.

398430

Z początku wydaje się, że pozytywne zakończenie misji to przysłowiowa kaszka z mleczkiem. Bardzo szybko rozgrywka robi się jednak niezwykle dynamiczna i przetrwać jest coraz trudniej. To oczywiście zaleta. Dzięki temu nie jest to tytuł, który szybko się nudzi, a raczej wciągająca pozycja na długie godziny zabawy. Rzeka, widok z góry, wymuszony kierunek lotu — wszystko to powoduje, że skojarzenia z kultowym River Raid są oczywiste i mogą stanowić dodatkowy atut AirAttack HD dla znawców tematu. Całość wrażeń potęgują atrakcyjna oprawa graficzna i muzyczna.

Gra jest co prawda płatna, ale wydatek to niewielki (3,69 zł), a przynajmniej nie ma reklam. Jednym słowem: warto zagrać!

Udostępnij:
Komentarze (3)