Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Warto zagrać: Dalton — The Awesome!

Strona główna@KrogulecWarto zagrać: Dalton — The Awesome!
22.12.2011 01:02

Lubicie zręcznościówki? W sklepie Nokii pojawiła się właśnie bardzo ciekawa pozycja z tego gatunku: Dalton — The Awesome! Gra może być znana użytkownikom iOS i Symbiana, teraz została wydana na MeeGo.

Dalton — The Awesome! wyróżnia się przede wszystkim oryginalną grafiką. Wszystko wygląda jakby zostało namalowane flamastrem na zeszytowej kartce w kratkę. Efekt tego prostego zabiegu jest bardzo sympatyczny. W tle przesuwają się znane budowle — Statua Wolności, Krzywa Wieża, egipskie piramidy i inne. Zasady gry nie są specjalnie skomplikowane. Wcielamy się w niewielką postać podróżującą po świecie, którą chcą pożreć zombie. Aby uchronić się przed ich żarłocznymi zapędami musimy cały czas uciekać wykonując co rusz skoki.

401258

Podczas tej szaleńczej podróży trafiamy na pomoc w postaci np. deskorolki, motoru, czy dodatkowego życia, zdarza się też latać. Cały czas czyhają jednak na nas niebezpieczeństwa. Oprócz wspomnianych zombiaków są to różnego rodzaju przeszkody na które musimy uważać. Całość niezwykle dynamiczna i sprawia bardzo dużo frajdy. Szczególnie, że sterowanie nie nastręcza żadnych trudności — aby wykonywać podskoki wystarczy po prostu dotykać palcem ekranu. Doskonały „zabijacz czasu” i do tego całkowicie bezpłatny.

Na marginesie, niektórzy porównują Dalton — The Awesome! do legendarnego Super Mario Bros. To nie do końca trafne. Ta gra ma tylko niektóre elementy typowe dla platformówek, natomiast kierunek ruchu bohatera jest wymuszony, a sterowanie uproszczone. Przede wszystkim jednak gra nie jest tak infantylna Mario (osobiście wolę już nawet SuperTux ;)

Udostępnij:
Komentarze (7)