Blog (332)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (17)

Warto zagrać: GT Racing Motor Academy HD

Strona główna@KrogulecWarto zagrać: GT Racing Motor Academy HD
07.11.2011 17:07

Po pierwszej serii tips & tricks, dziś w redakcji dobrychprogramów powitały mnie uszczypliwe uwagi kolegów, że najwyraźniej użytkowanie Nokii N9 wymaga ciągłego grzebania w Terminalu i robienia innych hardcorowych rzeczy ;) Na początku trochę się zeźliłem na tych złośliwców, ale faktycznie można było odnieść takie wrażenie. Wynika ono jednak z faktu, że opisywałem zagadnienia zaawansowane i specyficzne, które pozwalają wyciągnąć z telefonu i systemu więcej niż oferuje producent.

Dlatego dla równowagi będę też pisał o grach, które uprzyjemniają korzystanie z urządzenia na co dzień. Zaznaczam jedynie — czego nie ukrywałem w swoim teście Nokii N9, że nie jestem jakimś super zapalonym graczem, więc dobór pozycji będzie bardzo subiektywny ;)

397906

Jest kilka rodzajów gier w które lubię grać szczególnie, a są to m.in. samochodówki. Dlatego na początek GT Racing: Motor Academy HD firmy Gameloft. Jest to zresztą jedna z pierwszych pozycji jaka pojawiła się w sklepie Nokii. Gra kosztuje 9,84 zł, nie jest więc najdroższa, ale z całą pewnością wielu użytkowników będzie miało opory przed kupowaniem jej w ciemno. Tym bardziej, że oceny w sklepie są zróżnicowane, a niektóre komentarze zniechęcają uwagami o ciężkim sterowaniu.

Do pobrania jest ponad 300 MB, co zapowiada, że mamy do czynienia z konkretnym tytułem. Tak też jest w rzeczywistości. W odróżnieniu od dostarczanego fabrycznie Need for Speed: Shift, GT Racing: Motor Academy HD daje więcej trybów zabawy (Career, Arcade, Multi), ponad 100 samochodów do wyboru i ładniejszą oprawę graficzną. Co najważniejsze jednak, sterowanie (przynajmniej dla mnie) jest dużo wygodniejsze niż w NFS Shift. W lewo i prawo skręcamy standardowo przechylając smartfona na jedną bądź drugą stronę, nie ma jednak domyślnego przyspieszania tylko sami decydujemy o tym kiedy chcemy wciskać gaz, a kiedy hamulec dotykając odpowiednich ikonek na brzegach ekranu.

397909

Dużym plusem jest też to, że GT Racing: Motor Academy HD szybko się nie nudzi. Zdobywanie licencji, mistrzostwa itd. w trybie Career to prawdziwy "zabijacz czasu". Za każde miejsce na podium dostajemy kredyty, które możemy wydawać na tuning samochodu — dostępnych opcji jest cała masa. Szybko zagrać możemy zaś w trybie Arcade. Trybu Multiplayer niestety nie miałem okazji sprawdzić.

Reasumując są to zdecydowanie dobrze wydane pieniądze, polecam i miłej zabawy!

Udostępnij:
Komentarze (7)