Blog (55)
Komentarze (990)
Recenzje (1)

10 lat minęło, jak jeden dzień

@kubut10 lat minęło, jak jeden dzień30.04.2016 19:24

Dokładnie 10 lat temu, pewien 14 letni dzieciak zarejestrował się na DobrychProgramach i zaczął męczyć forumowiczów głupimi pytaniami na tematy wszelakie. Dokładnie 10 lat temu zaczęła się moja przygoda z portalem dobreprogramy.pl

Tak to wtedy wyglądało...
Tak to wtedy wyglądało...

Nie ma głupich pytań? Kto tak powiedział?

Z okazji mojego dziesięciolecia postanowiłem sięgnąć w zakamarki mojej dobroprogramowej aktywności i wygrzebać rzeczy o których wolałbym chyba zapomnieć. Mój pierwszy post na forum poruszał jakże trudne zagadnienie, a mianowicie:

Jak utworzyć plik *.bat???

Ciekawe cóż takiego chciałem w tym bat'manie umieścić i czy uwaliłem sobie nim system :)

Miałem też zacięcie, by zostać internetowym DJ, tyle tylko że nie bardzo wiedziałem jak założyć internetowe radio.

Chciałbym załozyć swoje radio internetowe ale nie mam pojęcia jak sie to tego zabrać. Mam narazie 14 lat także nie znam sie też bardzo jeszcze na informatyce-ale brat mówiłmi cos kiedyć że nie moge miać serwera na komputerze bo mam coś z IP(nia pamietam o co mu chodziło :oops: ) chodzi o to że w "połączeniu lokalnym" mam pokazane 192.168.**.**(zenzura:P) a jak wchodze na strone testową IP pokazuje mi 85.128.***.*(cenzura:P). Czemu wyświetla mi w ten sposób że na stronie inaczej a w "połączeniu lokalnym" inaczej i czy moge założyć wobec tego radio internetowe-najlepiej darmowe. I jak to w ogóle zrobić?

Pamiętam, że nie zrażałem się tym i faktycznie udało mi się jakoś uruchomić streaming muzyki (zdaje się, że za pomocą Winampa). To nic, że w sieci lokalnej, to nic że nigdzie nie opublikowałem namiarów na moją ultra stacje radiową - cierpliwie czekałem na pierwszych słuchaczy... Zresztą czekam do dziś ;)

Było też kilka postów z pytaniami o Flasha. Nawet ogłaszałem się jako wykonawca stron internetowych "w najnowszej technologii Flash za jedyne 50 zł od strony". Do tego próbowałem zrobić "system operacyjny" we Flashu, więc na forum pojawiały się pytania

Jak zrobić żeby mój program miał opcję save?

Nie obyło się też bez wróżb dotyczących przyszłości internetu (pisownia oryginalna):

Flashowe stronki są good-pod warunkiem że są dobrze zrobione. Flash to zguba i przyszłość internetu. Zguba-w rękach niedoświadczonych-typu ja :D , Przyszłość-w rekach "profesjonalistów"-typu mój brat :)
Google przestaje być najbardziej zaawansowaną wyszukiwarką. Teraz nadchodzi czas hakii (http://www.hakia.com). Wyniki wyszukiwań już są poruwnywalne z google a wskaźnik rozwoju jest dopiero na 40% (podczasz szukania w prawym górnym roku). Zastosowano w niej niezwykle zaawansowany algorytm w którym można wpisywać pytania-nie tylko słowa kluczowe. Jednak potrawi zrozumieć tylko podstawowe pytania to dobry poczatek-wyobraźmy sobie co będzie za 2 lata...
Moderatorzy forum muszą dobrze zarabiać, jak będę miał dużo postów to też zostanę moderatorem i będę miał dużo pieniędzy

Taki oto miałem plan na życie w wieku 14 lat. Tak więc zacząłem nabijać licznik postów, szczególnie w dziale "Problemy z oprogramowaniem" gdzie prawie na każdy problem zgłoszony przez użytkowników miałem jedną odpowiedź:

Wrzuć logi z hijackThis

Oczywiście po otrzymaniu ów logów nie mówiły mi one nic więc odpisywałem

Ja nic złego w nich nie widzę, ale niech potwierdzi to ktoś jeszcze

Ppojawiało się też nieśmiertelne, a jakże pomocne

Dziwne... u mnie działa...

Jednocześnie oczywiście sam miałem nie lada problemy:

Mój brat zrobił u siebie w kompie że po naciśnięciu wyłącznika na kompie hibernuje mu się winda-później zamyka komp. A ja mam tak że odrazu komp się wyłącza-co jest "niezdrowe". Brat nie chce mi powiedzieć jak to zrobił-mówi tylko że jest to jedna z podstawowych funkcji windy-i że powinienem poszukać jakichś tutoriali żeby go poznać (tzn. winde).

Tym sposobem na moim dzisiejszym liczniku forumowym jest nabitych 539 postów, z czego większość pochodzi z tamtego okresu. Polecam każdemu taką wycieczkę w swoje posty sprzed x lat, nie tylko na forum DP, ale wszędzie gdzie stawialiście swoje pierwsze kroki w internetowym świecie. Czasem można znaleźć niezwykłe perełki, dużo lepsze niż te wyżej - ale je zostawię dla siebie :)

Ktoś pamięta Pirata?
Ktoś pamięta Pirata?

Szczęśliwie na blogu nie ma tylu kompromitacji

Bloga zacząłem prowadzić w 2011 roku od recenzji PHPDesignera - środowiska programistycznego dla PHP, które w tamtych czasach faktycznie się wyróżniało. W historii mojego bloga nie ma już za bardzo z czego się pośmiać, tak więc zamieszczam tylko krótkie podsumowanie. Łącznie popełniłem 50 wpisów, co przy 5 letniej karierze nie jest wynikiem imponującym, ale chyba nie muszę się specjalnie wstydzić tego wyniku.

Trójka najpopularniejszych wpisów na moim blogu wygląda następująco:

  1. Android 4.0 dla telefonów Sony (58087 wyświetleń)
  2. Co powinien wiedzieć technik informatyk? (29794 wyświetleń)
  3. Lenovo Y510p - jak to fruwa? (25239 wyświetleń)

Co ciekawe sam uważam te teksty za niewyróżniające się, a nawet za jedne ze słabszych - ale jak widać trafiłem w klikalne tematy.

Udało mi się również dwa razy wygrać konkurs na wpis miesiąca, a to za sprawą opisu mojej pierwszej pracy oraz relacji z wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Tym sposobem 2 razy byłem uczestnikiem ColdZlotu oraz 5 razy miałem przyjemność uczestniczyć w HotZlocie za co serdecznie dziękuję redakcji - te imprezy są tak klimatyczne i niepowtarzalne, że ciężko cokolwiek o nich napisać - tam trzeba się pojawić. Dziękuję też wszystkim z którymi te zloty przeżyłem, społeczność DobrychProgramów jest jedyna w swoim rodzaju. Chyba czas kończyć ten wpis, bo robi się zbyt emocjonalnie ;) Może jeszcze jakieś postanowienie na koniec? Trochę naprawić swoją aktywność na portalu, bo ostatnio mój blog dość mocno się zakurzył. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)