Blog (55)
Komentarze (990)
Recenzje (1)

Pierwszy milion robi się w internecie (?)

@kubutPierwszy milion robi się w internecie (?)20.02.2012 01:50

Witam, po ponad miesięcznej przerwie. Dzisiejszy wpis na blogu, chciałbym poświęcić "zarabianiu w internecie", a konkretniej-stronom które oferują zarabianie lub zgarnianie nagród. Zanim przejdę do właściwej treści, na zachętę pochwalę się swoimi zdobyczami. Na stronach opisanych poniżej wygrałem: 2 kubki, 3 pendrivy, parę koszulek, stację dokująca do laptopa, 2 pary słuchawek, klawiaturę, plecak turystyczny oraz sporo oprogramowania w tym... Windows 7. Dodam, że NIGDY nie poświęcałem na konkursy internetowe więcej niż pół godziny dziennie ;)

BUX

Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryją się serwisy, które oferują nam do zgarnięcia realną gotówkę. W praktyce polega to na klikaniu w reklamy, czytaniu artykułów itp. Za każdy klik dostajemy przykładowo 2 grosze, klików dziennie możemy zrobić przeważnie koło 5. Jak widać, trzeba sporo czasu żeby się "dorobić" sensownej kwoty, ale z drugiej strony nie zajmuje to więcej niż 5 minut dziennie - więc czemu nie? W momencie, gdy uzbieramy interesującą nas kwotę, wypłacamy realną gotówkę (najczęściej za pomocą paypalla). Nie należy jednak popadać w zbytni entuzjazm, gdy zbieranie idzie szybko. Przykładem tutaj może być serwis readbud.com, na którym wypłacić możemy dopiero powyżej 50 dolarów. Pierwsze 40 dolarów jesteśmy w stanie uzbierać w miesiąc, tak dużo artykułów do przeczytania dostajemy (a za każdy nawet do 12 centów). Jednak po przekroczeniu tego progu ilość artykułów drastycznie spada, a gdy brakuje nam parę centów do wypłaty serwis prawie w ogóle nie przydziela nam artykułów.

Nie znacie dnia ani godziny...

Nie da się ukryć, że rozsiew stron z nagrodami, zawdzięczamy serwisowi lockerz.com. Powstała cała masa różnego rodzaju stron, które mimo wszystko łączy zasada działania. Otóż dostajemy punkty, za codzienne logowanie, odpowiedź w ankiecie (codziennie nowa), oraz rożne dodatkowe czynności (gry, zagadki itp.). Zbieranie punktów na takich serwisach także nie wymaga od nas dużo czasu - przeważnie 5-10 minut dziennie wystarczy, czasem nawet mniej. Jak zapewne się domyślacie, otrzymane punkty wymieniamy na nagrody. tutaj także wstrzymajmy entuzjazm. Niestety nagrody nie są dostępne od reki, a przeważnie tylko podczas "restocku". W praktyce wygląda to tak: o niewiadomej godzinie oraz nie zawsze wiadomej dacie następuje rzut nagród. W chwili zjawia się kilkaset osób chcących zamówić te nagrody (kto pierwszy ten lepszy), serwery padają, strona muli... Tego typu strony są najbardziej popularne. O ile zbieranie punktów rzeczywiście nie wymaga od nas dużych pokładów czasu, to oczekiwanie na restock często oznacza zarwaną noc... Momentami jednak opłaca się - na tych serwisach często można wygrać laptopy, konsole do gier itp.

Tylko szczęście pomóc może

Niektóre serwisy opierają się tylko i wyłącznie na szczęściu. Dobrym przykładem jest tu 123konkurs.pl który jest w zasadzie wirtualnym Lotkiem. Na start dostajemy 60 punktów, dziennie możemy wysłać 10 losów, każdy kosztuje 10 punktów. Zasady gry są identyczne jak w realnym lotku, z tym że punkty nie przekładają się na pieniądze, ale na nagrody. tutaj jednak nagrody dostępne są cały czas, więc poświęcamy tylko 5 minut dziennie na wysłanie losów. Od dłuższego czasu się w to bawię i przyznam że nie udało mi się jeszcze ani razy trafić "czwórki". Pokazuje to, jak małe są szanse wygrania w prawdziwego lotka ;)

Hazard?

Powstało także sporo serwisów, w których TRZEBA zainwestować prawdziwe pieniądze. Większość polega na aukcjach podbijanych. Administratorzy strony wystawiają nagrodę na aukcję, a użytkownicy podbijają jej cenę (przykładowo każde podbicie to +10groszy do ceny przedmiotu, + 10 sekund do czasu aukcji i -10 groszy z konta użytkownika). Aukcje wygrywa użytkownik który podbije jako ostatni przed końcem aukcji. Na takich aukcjach często można kupić wartościowe rzeczy za błahe pieniądze, jednak można też sporo stracić na podbiciach gdy przegramy aukcję. Całą zabawę, psuje fakt masy botów, z którymi ludzki podbijacz nie ma szans - zostaje kupno bota na allegro... Ostatnio natknąłem się też na inny typ serwisu "hazadrowego". r1ng.pl jest portalem, na którym wygrać pieniądze można dzięki swojej wiedzy. Trochę jak milionerzy,z tym ze konkurujesz z realnym przeciwnikiem - kto szybciej odpowie na wszystkie pytania ten wygrywa stawkę.

SCAM!

Niestety jest sporo stron, które oszukują i naciągają nie wypłacając wygranych. Strony takie nazywane są scamami. Najłatwiej ustrzec się przed nimi przeglądając listy scamów na różnych forach, poświęconych zarabianiu w internecie. Warto także przed rejestracją na danym serwisie poszukać informacji w google, na temat wypłacalności witryny itp.

Oczywiście to nie wszystkie sposoby by uciułać w internecie parę groszy, jednak wpis robi się długi, więc myślę że na tym skończę swoje wypociny, szczególnie godzina za tym przemawia. Postaram się na dniach dokończyć ten temat w drugiej części wpisu, tymczasem dziękuje za lekturę ;)

Internet
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)