Blog (3)
Komentarze (209)
Recenzje (1)

Nie dotykaj białego!

Strona główna@KuzdoNie dotykaj białego!
13.06.2015 23:43

I nie, nie mam tutaj na myśli żadnych narkotyków ;)

W ramach odpoczynku po 20km przejażdżce rowerowej, chcę Wam przedstawić grę na Androida o nazwie Piano Tiles. Naszym zadaniem jest klikanie w czarne klawisze, dzięki czemu będziemy wygrywać melodię oraz zdobywać punkty. Trybów w grze jest kilka, chociaż wszystkie sprowadzają się do tego samego.

Menu gry
Menu gry

Możemy grać "klasycznie", czyli w jakim najkrótszym czasie uda nam się "wyklikać" 25 lub 50 klawiszy, możemy grać również arcadowo, czyli ile klawiszy uda nam się wyklikać przy coraz szybciej pojawiających się nowych klawiszach. Jest też tryb Zen w którym musimy zdobyć jak najwięcej klawiszy w ciągu 15 lub 30 sekund. Tryb Relay to zdobywanie jak największej ilości klocków w ciągu 8, 10 lub 12 sekund, ale jeżeli zdobędziemy 50 klocków w wyznaczonym czasie, to kolejne 8, 10 lub 12 sekund jest nam doliczanych i możemy grać dalej ;)

Uciekające klawisze
Uciekające klawisze

Na koniec pozostawiłem dwa tryby, które wg mnie są najlepsze. Rush i Arcade+. W trybie Rush gra cały czas przyśpiesza (w trybie Arcade, który już wyżej opisałem, przyśpiesza tylko do pewnej prędkości i dalej już leci cały czas tak samo), a na górze ekranu widzimy prędkość gry. W tym trybie nie ma (chyba) limitu prędkości, więc możemy dojść do całkiem ciekawych wyników. Mój najlepszy wynik na mapce (jeśli można to tak nazwać) Rush 6x6 to 6.793/s. Czy ktoś spróbuje mnie pobić? ;>

Rush z 6x6
Rush z 6x6

Ostatnim trybem jest Arcade+, który działa tak samo jak Arcade, z tą różnicą, że mamy tutaj różne przeszkody. Mogą to być klawisze z bombami, których nie możemy kliknąć, wygaszający się i migający ekran, "The Dress", czyli słynna sukienka, która dla jednych jest czarno niebieska, a dla drugich jasno-beżowa (chyba taki był jej oryginalny kolor?), klocki zmieniające swoje miejsce, prędkość, która raz rośnie, a raz maleje, chmury, które mogą nam przeszkadzać w grze i wiele innych.

125860
125861

Ja natomiast z Arcade+ lubię szczególnie dwa tryby: Bomb i Unstable, czyli omijanie klawiszy z bombami i zmieniająca się prędkość gry. Poniżej również wynik dla Was do pobicia, z wersji z bombami ;)

Arcade+ z opcją Bomb
Arcade+ z opcją Bomb

Wszystkie tryby posiadają też kilka wspólnych opcji, czy podtrybów. Nie bardzo wiem jak to nazwać, ale w każdym trybie mamy do wyboru kilka trybów gry (tak jak wybór czasu 8, 10 czy 12 sek) i wspólnymi trybami dla wszystkich gier są Pro, 5x5 i 6x6. Wszystkie standardowe tryby to plansza 4x4. Opcję Pro ciężko jest mi opisać. Jest to chyba "najgorszy" z wariantów gry z dodatkowym utrudnieniem w postaci dziwnie porozrzucanych klawiszy, przez co łatwo można się pomylić - tak to rozumiem, bo opisu żadnego nie ma, a Pro jest podobne do wszystkiego innego... Zakochałem się natomiast w opcji 6x6, klawisze są dużo mniejsze i dla mnie gra się dużo lepiej :)

bDXYanOv

Pozostały jeszcze trzy opcje w menu gry. Shuffle to prosta funkcja, która wybiera za nas grę. Nie ma co opisywać, bo jest to jasne. Dwie pozostałe to Settings i Songs. W Songs możemy wybrać jakie piosenki mają być odtwarzane, oraz czy mają być puszczane losowo, czy wszystkie po kolei. Dodatkowo są do odblokowania trzy pakiety innych dźwięków - tutaj daję grze i autorom dużego minusa, bo jest to stanowczo za mało. Punkty zbieramy po to by odblokować właśnie te trzy pakiety, które nie są zbytnio drogie - ja odblokowałem wszystkie trzy w ciągu jednego wieczoru i to chyba w ciągu godziny gry?

Co do piosenek, jeżeli ktoś lubi muzykę klasyczną tak, jak ja, to znajdzie tutaj dla siebie kilka utworów. Oprócz tego jest kilka piosenek dla dzieci, kilka przyśpiewek jak np. sto lat, czy Happy New Year, oraz inne, mniej mi znane, piosenki. Tutaj muszę również zaznaczyć, że porównałem kilka dostępnych gier tego samego typu i ścieżka dźwiękowa w tej grze jest najlepsza. W innych grach dźwięki są albo poszarpane, albo brzmią jakby były z czegoś zgrywane - katastrofa.

Żyj kolorowo ;)
Żyj kolorowo ;)

W ustawieniach możemy wybrać tryb wyświetlania reklam: banner lub popup, możemy przejrzeć swój profil i wyniki, możemy sprawdzić tablicę wyników innych graczy (ze swoich kręgów lub ogólnie), możemy sterować powiadomieniami oraz "przyśpieszeniem gry", czyli wyświetlaniem w menu głównym małej ikonki od CM Game Booster, który czyści ram. Oprócz tego możemy wybrać język, ale polskiego niestety nie ma oraz, co najważniejsze, ustawić kolorki dla klawiszy. Wybór kolorów jest duży i w zupełności wystarczy, a kolorowe klawisze znacznie ułatwiają grę ;) Ostatnią opcją jest zmiana wydawanych dźwięków, ale to akurat jest bezsensowne i opcję tę przestawiłem tylko na "Piano & no clap", dzięki czemu nie mam denerwujących braw po zakończonej grze.

bDXYanOB

Grę polecam na zabicie ewentualnej nudy oraz gdy ktoś chce sobie "pobrzdękać" jakąś melodię ;)

PS. W sklepie Play dostępna jest też gra White Tiles 4: Piano Master, która jest również fajna, jak ta opisana przeze mnie. Posiada inny zestaw piosenek, dużo więcej trybów gry np. "VS" w którym możemy grać z kolegą na jednym ekranie, "2048S" czyli popularna gra 2048 czy "Circle", które jest odmianą Flappy Bird. Jest tam naprawdę sporo trybów i pewnie innych ciekawych jeszcze nie odkryłem, więc możecie spróbować sami ;)

PPS. Ten wpis miał być opublikowany popołudniu, gdy go pisałem, ale zapomniałem chyba kliknąć "publikuj" :D

Aktualizacja (14.06.2015 14:20):

Właśnie wyszła aktualizacja gry, do wyboru mamy 4 kolejne piosenki:

bDXYanOC
  • "Ten Little Indians" - za 1000 nutek
  • "Oh! Susanna" - za 3000 nutek
  • "Humoresque" - za 5000 nutek
  • "The Entertainer" - za 10000 nutek
Udostępnij:
bDXYanPr