Blog (3)
Komentarze (13)
Recenzje (0)

Przegląd oferty Playstation Plus na marzec 2015

Strona główna@LoganOldschoolPrzegląd oferty Playstation Plus na marzec 2015
04.03.2015 20:22

[image=Plus]

Po sporym opóźnieniu z ogłoszeniem zestawu gier dostępnych dla abonentów usługi Playstation Plus w końcu znamy darmowe gry udostępnione na marzec. Od dzisiaj przez następny miesiąc subskrybenci sieciowej usługi dla konsol Sony bez dodatkowych opłat pobrać będą mogli kilka poniżej opisanych tytułów.

PlayStation 4:

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty!

Średnia ocen według Metacritic: 84/100

bEgsXdwD

Jest to reedycja kultowej platformówki z roku 1997 pod tytułem Oddworld: Abe's Oddysee. Odświeżona oprawa graficzna dostosowana do standardów HD, staroszkolna rozgrywka z niesamowitym klimatem. Gra opowiada o przygodach tytułowego Abe'a, sympatycznego Mudokona, który porwany i więżony przez złą rasę Glukkonów postanawia uciec z niewoli i uratować swoich pobratymców. Tytuł poza licznymi elementami platformowymi zawiera wiele interesujących a także nieco abstrakcyjnych zagadek do rozwiązania. Coś zarówno dla graczy pamiętających pierwowzór jak i tych którzy nie mieli z nim wcześniej do czynienia. Zdecydowanie warto.

Valiant Hearts: The Great War

Średnia ocen według Metacritic: 77/100

Chwytająca za serce opowieść o bohaterach frontu pierwszej wojny światowej przedstawiona w komiksowej stylistyce. Jest to połączenie gry akcji oraz przygodówki, jednak to właśnie przedstawiona historia i postacie grają główne skrzypce. Valiant Hearts nie jest jednak pozbawione ciekawych zagadek logicznych, elementów akcji czy sporej dawki - jak na stosunkowo przygnębiającą tematykę - poczucia humoru. Tytuł posiada także liczne walory edukacyjne, gdyż w system rozgrywki wpleciono liczne ciekawostki oraz fakty dotyczące Wielkiej Wojny. Zdecydowanie warto.

Valiant Hearts: The Great War
Valiant Hearts: The Great War

OlliOlli 2

Średnia ocen według Metacritic: brak - gra udostępniona w dniu premiery

bEgsXdwJ

Gra która dziś ma swoją premierę więc ciężko na temat jej samej napisać cokolwiek znaczącego. Jest to sequel ciepło przyjętej zręcznościówki w której gracz przejmuje kontrolę nad poruszającym się w prawo skaterem. Głównym celem rozgrywki jest wykonywanie przeróżnych zadań podczas jazdy na desce. Zadania są zróżnicowane i często bardzo wymyślne, a znaczna ich część wymagająca niesamowitej wręcz zręczności. Twórcy z zapowiedziach "dwójki" deklarowali wiele ulepszeń, dodanie manuali oraz ogólne kierowanie się zasadą "więcej i lepiej". Dodano także tryb lokalnej gry wieloosobowej na podzielonym ekranie.

CounterSpy

Średnia ocen według Metacritic: 67/100

CounterSpy to platformówka ukazana w specyficznej oprawie graficznej, mocnym klimatem szpiegowskim w zimnowojennym sosie. Gracz wcielający się w szpiega infiltruje i sabotuje strony konfliktu by tak naprawdę nie dopuścić do jego eskalacji oraz wojny. Wiele tu także elementów znanych ze skradanek czy strzelanin. Dosyć charakterystyczny tytuł który dla jednych może okazać się ciekawym doświadczeniem, a dla innych nie zaoferuje szczególnie wyszukanej rozrywki. Jednakże mając grę w pakiecie - warto sprawdzić.

CounterSpy
CounterSpy

PlayStation 3:

Papo & Yo

Średnia ocen według Metacritic: 72/100

bEgsXdwK

Nietypowa przygodówka stworzona przez kilka osób z niezależnego, małego studia Minority. Surrealistyczna opowieść o chłopcu pochodzącym ze slumsów i jego olbrzymim stworze zmagającym się z nałogiem. Mechanika gry polega na wykorzystywaniu zdolności bohaterów przy rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek. Historia nawiązująca do wielu współczesnych problemów ludzkości, przedstawiona w urzekający sposób, zmuszająca do refleksji, główkowania oraz zręcznego operowania padem. Nie każdemu przypadnie ona do gustu jednak podobnie jak przy powyższym tytule - mając Papo & Yo w pakiecie - warto sprawdzić, może pozytywnie zaskoczyć.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

Średnia ocen według Metacritic: 73/100

Najnowsza odsłona długiego cyklu przygód słynnego detektywa z Baker Street. Graczy czekają kolejne sprawy do rozwiązania w realiach wiktoriańskiego Londynu. Sprawy są dość różnorodne, a do rozwikłania przedstawiono zagadki morderstw, porwań czy kradzieży. Twórcy gry dodali kilka nowości względem poprzednich części, przez co w "Zbrodniach i Karach" gracze staną między innymi przed szeregiem wyborów natury moralnej. Rozgrywkę ukazano w perspektywie trzeciej osoby z elementami przejść do trybu pierwszoosobowego. Dla fanów gatunku rzecz obowiązkowa.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments
Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

Posiadacze Playstation 3 zagrać mogą także w omawiane powyżej Counterspy.

PlayStation Vita:

Posiadacze przenośnej konsoli sony otrzymają wspomniane powyżej Counterspy oraz OlliOlli 2.

Podsumowanie:

Warto wspomnieć, że prawdopodobnie poślizg jaki zaliczyło Sony z publikacją informacji o marcowej ofercie spowodowany był grą Dishonored. Tytuł ten według różnych plotek miał już dawno znaleźć się w plusie, a tym razem nazwa gry była umieszczona nawet w linku www który prowadził do ogłoszenia oferty na oficjalnym blogu Playstation. Odnośnik został już poprawiony, a spostrzegawczy internauci zauważyli, że tytuł ten nie jest dostępny we wszystkich regionach, co mogło spowodować jego ostateczne wycofanie.

bEgsXdwL

Ostatecznie jednak w tym miesiącu abonenci PS+ otrzymali dość ciekawy przekrój tytułów i raczej powinni czuć się zadowoleni. Ja osobiście z chęcią sprawdzę ostatnią odsłonę przygód Sherlocka oraz kolejną część OlliOlli. Jakie jest Wasze zdanie na temat marcowej oferty ?

Udostępnij:
bEgsXdxz