Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Agar.io — komórkowa fuzja

@lordjahuAgar.io — komórkowa fuzja07.09.2015 11:29

Po referendalne przeglądanie internetu ma to w sobie że człowiek dobudzający się kubkiem gorącej kawy idealnej, zwraca większą uwagę na detale. I tak było w tym przypadku gdyż moim oczom ukazał się Agar.io — logiczno-taktyczna gra wieloosobowa którą chciałbym Wam polecić w dzisiejszym wpisie.

Agar.io to bardzo wciągający tytuł w którym sterujemy komórką wraz z innymi graczami z całego świata. Nasze główne zadanie to wchłonięcie jak największej ilości pomniejszych komórek i znalezienie się na pierwszej pozycji tabeli wyników. Z racji tego że jest to gra wieloosobowa, pozostali gracze dążą do tego samego a `motyw współzawodnictwa aż wylewa się z gry.

565732

Zasady gry są bardzo proste - zaczynamy jako mała komórka a wchłaniając coraz to więcej innych kropek, stajemy się coraz więksi i ... mniej mobilni (duża masa — mała prędkość). Trzeba jednak bardzo uważać by nie wpaść w pułapkę i dla przykładu znaleźć się między końcem mapy a większym od nas przeciwnikiem. W lewym dolnym rogu ekranu możemy znaleźć informację ile jednostek masy wchłonęliśmy i mniej więcej ocenić w którym miejscu tabeli się znajdujemy. Podczas penetracji mapy natrafimy też na większe komórki, także graczy które możemy zasymilować tym samym znacząco zwiększyć swoją objętość. Uważać trzeba natomiast prócz większych przeciwników na zielone, pokryte kolcami kropki - są to wirusy które po wchłonięciu rozdzielają naszą komórkę na kilka mniejszych które od razu stają się idealnym łupem dla innych graczy.

Oczywiście mając spore rozmiary znacząco zwalniamy i będziemy mięli spore trudności by dopaść pomniejszych graczy w tym celu możemy skorzystać z klawisza SPACJA by podzielić swoją komórkę na pół. Po podziale poruszamy się znacznie szybciej, ale jesteśmy też bardziej podatni na atak. Po mniej więcej 30 sekundach (zależy od wielkości naszej masy), komórki łączą się samoistnie. Mając zgromadzoną dużą ilość masy możemy skorzystać z opcji wystrzelenia jej kawałka (klawisz W) by wspomóc innego gracza/towarzysza w grze zespołowej, lub gdy kierujemy więcej niż jedną komórką użyć klawisza CTRL by wybrać która komórka będzie ta główną sterującą pozostałe.

565736

W grze mamy dostępnych kilka trybów rozgrywki. FFA jest trybem podstawowym w którym walczy każdy z każdym, Team — podzielimy się na trzy zespoły (czerwony, niebieski i zielony) i wchłaniamy przeciwników drużynowo, ale ocierając się o naszego kolegę z drużyny zyskujemy spory spadek prędkości. W trybie Party możemy grać ze znajomymi. Experimental należy do najtrudniejszego trybu i polecam go dla zaawansowanych graczy. W trybie tym na mapie zostają rozmieszczone czerwone kropki które plują w nas masą. Gdy strzelimy w taki wirus własną masą spowodujemy jego przesunięcie na mapie.

Możemy grać jako gość lub rozbudowanej bazy wybrać gotowe już skórki które wpisujemy jako nick naszej postaci. Otrzymujemy także możliwość wybrania na jakim serwerze chcemy grać oraz wybrać opcje które chcemy odznaczyć w rozgrywce.

Gra dostępna jest w wersji przeglądowej oraz na system Android. W serwisie Steam gra oczekuje na akceptację w serwisie Greenlight.

GryTelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)