Blog (622)
Komentarze (4.8k)
Recenzje (24)

Battlefield 4 - Pierwsze Wrażenia

Strona główna@lordjahuBattlefield 4 - Pierwsze Wrażenia
01.11.2013 17:50

No premiera była niedawno i grzechem z mojej strony byłoby nie skorzystać z okazji i sprawdzić nowego Battlefielda od studia DICE. Byłem gorącym fanem poprzedniej odsłony gry, gdzie wojowałem z radością wraz z przyjaciółmi z Origin ; tego też spodziewałem się w tej odsłonie ... i nie przeliczyłem się :)

Fabuła została wg. mnie epicko napisana i wykonana - kierujemy oddziałem Amerykańskim - "Grabarze" (pol) gdzie "wplątujemy się" w konflikt z Chinami. Co chwilę mamy spory zwrot akcji, ale poprowadzony w tak dobry sposób iż chylę czoła twórcom. Język polski w trybie kampanii też jest dobrze zrobiony, choć słyszałem lepsze wykonania. Wątek główny starcza na około 6-7 godzin - tyle mi to zajęło na normalnym poziomie trudności, choć przyznam iż AI niejednokrotnie napsuło mi krwi. W każdej z 7 misji mamy do zbierania bronie - które przydadzą nam się w walce w trybie fabularnym jak i nieśmiertelniki które możemy wykorzystać z rozgrywce wieloosobowej. Dla mnie Bomba! A, warto wspomnieć iż gra ma kilka zakończeń - tego się zapewne nie spodziewaliście ? :D

W multi zagrałem niedawno, gdyż chciałem zacząć i ukończyć kampanię fabularną zanim przystąpię do trybu wieloosobowego. Wg mnie jest nawet trudniej niż jak to było z poprzedniczką. Inne wyważenie broni, zwrotność pojazdów czy inna technika poruszania się piechura to pyszne smaczki które pogłębiają realizm rozgrywki, choć i bez nich gra się po prostu epicko. A interakcja na mapach czy destrukcyjność budynków to już i tak za wiele niż mogłem sobie wyobrazić.

bEDoOzbH

Battlelog - nasz online'owy podgląd poczynań na froncie - został odświeżony i wygląda naprawdę przejrzyście, nowocześnie i bardzo estetycznie - wszystko jest logicznie poukładane i widoczne. Można customizować postać, tworzyć emblematy czy tworzyć wyzwania z graczami na całym świecie.

488676

Gra się bardzo przyjemnie na wysokich detalach, czasami w multi zauważyłem spore zwiechy lub zaniki dźwięku, ale zapewne minie kilka dni jak to rozwiążą. Ogólnie raz w kampanii w pierwszej misji - Baku - zaliczyłem zwiechę za każdym razem jak wchodziłem w drzwi, lecz to minęło jak tylko zmieniłem grafikę na wysoką z ultra. Gra się naprawdę wspaniale, co podkreślam nie tylko ja, lecz naprawdę wielka masa ludzi z którymi gram lub rozmawiam na jej temat.

I zapraszam każdego do spólnych meczy - Was drodzy bloogerzy, urzytkownicy forum DP jak i samych Adminów.

bEDoOzbN

Do Boju !!

Testowane na : Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor (4 CPUs), ~3.4GHz 8GB RAM NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

bEDoOzcD