Blog (751)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Cooler Master Devastator 3 Plus - zestaw klawiatura i mysz dla graczy za 170 zł!

@lordjahuCooler Master Devastator 3 Plus - zestaw klawiatura i mysz dla graczy za 170 zł!
18.11.2021 13:55

Marka Cooler Master to nie tylko chłodzenie, ale i wszelakie akcesoria komputerowe. Firma ta od jakiegoś czasu rozpoczęła ekspansję na urządzenia skierowane dla graczy, wydając na rynek wiele modeli obudów komputerowych z efektownym chłodzeniem, myszki i klawiatury. Zazwyczaj są to modele ze średnio-wysokiej półki cenowej, ale zdarzają się też tanie zestawy. Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować jeden z takich właśnie tanich zestawów, skierowanych dla graczy komputerowych. Cooler Master Devastator 3 Plus składa się z myszki i klawiatury. Oba urządzenia posiadają stosowne podświetlenie RGB oraz futurystyczny wygląd. Jednak pozostaje dość ważne pytanie - czy taki plastikowy zestaw, wart jest swojej ceny?

799931

Dobrze wykonany zestaw

W skład zestawu wchodzi myszka, klawiatura oraz prosta instrukcja obsługi, wyjaśniająca m.in układ skrótów na klawiaturze / funkcje związane z wywoływaniem makr. Oba urządzenia zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego o szorstkim wykończeniu. Jak można zauważyć, producent postarał się o kanciasty, mocno futurystyczny wygląd, który ma dodać urządzeniom pewnej klasy. 

799934

Klawiatura została wyposażona w przełączniki liniowe (kompatybilne z Cherry), o działaniu zbliżonym do rozwiązań w klawiaturach mechanicznych. W tym wypadku mamy do czynienia z klawiaturą membranową o bardzo dobrym, wyczuwalnym skoku. Dół klawiatury został również niewiele wysunięty, gwarantując małą, bo małą, wysepkę na nadgarstki. Szkoda tylko, że nie jest ona niczym miękkim pokryta - to zwykły plastik. Na każdym z klawiszy zostały wytłoczone sygnaturki z odpowiednikami znaków, które zostaną podświetlone przy włączeniu zasilania. Wyłączenie opcji podświetlenia, równać się będzie niestety ze słabą widocznością znaków przy dobrze oświetlonym miejscu pracy. 

799936

Myszka, podobnie jak klawiatura, została wykonana z dobrej jakości plastiku. Nie ma on tendencji do zbierania odcisków palców i tłustych plam, co uważam za duży plus. Tuż pod rolką przewijania skokowego, znajduje się przycisk do zmiany podświetlenia. Wraz z wybraniem innego koloru zmienia się również czułość myszki. Poziomy DPI są odpowiednio opisane w instrukcji obsługi. Wartości te należy liczyć od 800 aż po 2400 DPI. Również i myszka posiada stosowne podświetlenie RGB, podświetlając nie tylko kółko przewijania, ale i oryginalny szlaczek, umiejscowiony przy dolnej krawędzi myszki. 

177450
177452
177451

Oba urządzenia posiadają odrębne kable zasilające o długości 1,8-metra każda. 

Specyfikacja techniczna

Typ myszyoptyczna
Rozdzielczość800 / 1200 / 1600 / 2400 DPI
Podświetlenie7 kolorów
InterfejsUSB 2.0
Wymiary myszki119,1 x 64,6 x 36,7 mm
Waga myszki130 g
Typ klawiaturyhybrydowa membranowa / mechaniczna
Podświetlenie7 kolorów
Pooling rate125 Hz
InterfejsUSB 2.0
Wymiary klawiatury449.7 x 148.4 x 35.6 mm
Waga klawiatury938 g

Pierwsze wrażenie jest pozytywne, ale ...

Wyjmując urządzanie z pudełka, testując, wykorzystując do codziennej pracy, zabawy i rozrywki, a w szczególnym czasie - do grania, zestaw klawiatura + mysz, spisuje się bardzo dobrze. Przymykając oko, iż jest to sprzęt z niskiej półki jakościowej, w sam raz posłuży nam do podstawowych zadań. Osobiście nie przeszkadzało mi wykonanie z tworzywa sztucznego, a opcjonalne podświetlenie po prostu wyłączyłem. Nie jest to również sprzęt dla osób, które wymagają przede wszystkim wydajności podczas zabawy. 

799947

Niska czułość na myszce i dość powolne przełączniki, nieco dyskryminują ten sprzęt do sieciowych walk z dynamicznych grach akcji. Stawiałbym raczej na proste gry pokroju Far Cry lub Borderlands, aniżeli pchając się do gier wymagających nadludzkiej zręczności. W kwestii pisania oraz rozrywki, klawisze spiszą się idealnie, pod warunkiem, że jesteśmy mentalnie przygotowani do korzystania z tak taniego rozwiązania. Nieco ubolewałem nad krótkimi nóżkami przy klawiaturze, ale poratowałem się książką jako podpórki i problem zniknął. 

177454
177455

Cooler Master Devastator 3 Plus to po prostu dobra, odświeżona konstrukcja, mająca wiele drobnych wad, które w oczach mało-wymagającej większości, przekują się w zalety. Największą zaletą, jest tu przede wszystkim cena urządzenia, klarująca się na poziomie ~170 zł*

177456
177457
177462
177461
177465

* - klikając, zaglądając i kupując z reflinka, wspierasz moją działalność publicystyczną. Egzemplarz otrzymałem na testy od producenta :)

Sprzęt
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)