Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuCyberlink PowerDVD 17 Ultra odtwarzaczem multimedialnym jakich mało + konkurs!

Cyberlink PowerDVD 17 Ultra odtwarzaczem multimedialnym jakich mało + konkurs!

30.04.2017 23:56, aktualizacja: 03.04.2018 20:42

Niedawno na łamach bloga wspomniałem, iż poszukiwałem dobrego a zarazem intuicyjnego programu do edycji i tworzenia materiałów filmowych. Mimo otrzymania na forum kilku wartych uwagi przykładów od użytkowników, zdecydowałem się skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań firmy Cyberlink.

Mimo że "bawię" się tym programem dopiero niecały miesiąc, jeszcze długa droga przede mną. Całkiem niedawno otrzymałem kolejną licencję testową na program wspomnianego powyżej studia. Tym razem przyszło mi opisać najnowszą wersję programu który dość niedawno miał swoją premierę, a jest nim odtwarzacz multimedialny. I choć dość trywialnie to zabrzmiało, to tym razem mamy do czynienia ze swoistym kombajnem do odtwarzania wysokojakościowych materiałów audio-wideo.

PowerDVD

Cyberlink PowerDVD jest zaawansowanym odtwarzaczem do płyt DVD i Blu-ray oraz zasobów multimedialnych znajdujących się na dysku komputera oraz w chmurze. Do podstawowych możliwości tego programu, dochodzi masa ulepszeń w postaci wsparcia kodeków, możliwość obsługi materiałów filmowych w jakości 4K oraz wirtualnej rzeczywistości. Dużym atutem jest też możliwość regulacji kolorów, ostrości oraz ogólnej jakości odtwarzanych materiałów. Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi, użytkownik nie powinien mieć problemów z odnalezieniem interesującej funkcji a dostęp do kategorii wyszukiwania skróci czas dodawania kolejnych materiałów do biblioteki programu.

Opisywana przeze mnie wersja Ultra prócz wszystkich charakterystycznych cech dla wersji standardowej oraz PRO, posiada wsparcie dla odtwarzania płyt Blu-Ray 3D oraz 3D DVD. Dodatkowo otrzymaliśmy możliwość oglądania telewizji oraz przesyłania obrazu przez Chromecast lub Apple TV. Chyba najfajniejszą funkcją jaką znalazłem jest możliwość oglądania zdjęć jak i materiałów filmowych w wersji stereoskopowej przez np. gogle VR.

Całkiem sporo nowości

W związku z tym że na pierwszy rzut oka zwykły użytkownik nie dostrzeże znaczących funkcji, to i tak warto o nich napisać. Podczas włączenia programu, powita nas okno startowe w którym możemy wybrać w jakim trybie program ma zostać uruchomiony. Do wyboru mamy dwa - komputerowy lub TV. Jeżeli dysponujemy urządzeniami z rodziny Chromecast'ów lub mamy podłączony do komputera telewizor, tryb ten będzie dla nas idealny. W moim przypadku musiałem zadowolić się trybem PC. Domyślną różnicą obu tych trybów jest dostosowanie ustawień pod sterowanie i ogólny wygląd aplikacji. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie by przełączyć się w łatwy sposób między tymi dwoma trybami.

620906

Wygląd aplikacji przeszedł swoisty lifting, przez co stał się bardzo intuicyjny. Okno programu zostało podzielone na cztery segmenty. Na górnej belce znajdują się ikonki odpowiedzialne za zamykanie programu, minimalizację, pomoc oraz dostęp do ustawień programu. Na dolnej są skróty do ustawień 3D, możliwości personalizacji wyglądu materiału oraz ustawień głośności. Po lewej stronie znajduje się podręczne menu wyboru. Dzieli się ono na możliwość przeglądania biblioteki dodanych materiałów multimedialnych oraz stały dostęp do zasobów na komputerze. Możemy również połączyć się z serwisem YouTube, oglądać zasoby z chmury Cyberlink lub z urządzeń sprężonych z naszą siecią domową. Czwartym segmentem jest podgląd wybranych materiałów.

620908
620909

Gdy włączymy interesujący nas film - np. serial od razu zauważymy znaczną różnicę w jakości. Pierwsze co od razu zauważymy to zmiana dźwięku na przestrzenny z domyślnym usunięciem szumów i zniekształceń. Trzeba przyznać że pod względem dźwiękowym, program ten przebija znane mi darmowe programy do odtwarzania multimediów. Inna sprawa to podciągnięcie kolorów, wyostrzenie elementów i usunięcie zniekształceń powodowanych przez niższą wartość odtwarzanego materiału. Podczas testów dysponowałem okularami 3D, więc miałem możliwość sprawdzić jak PowerDVD poradzi sobie w tym segmencie. Mimo wszystko nadal nie mogę wyjść z podziwu. Jakiś czas temu nagrane materiały kamerką Ricoh Theta S, działają bez zarzutów a dzięki sztucznym podciągnięciu jakości, wreszcie obraz wygląda porządnie. To nie koniec możliwości programu. Nic nie stoi na przeszkodzie by móc również odtwarzać materiał fotograficzny. Tu mamy dostęp do podglądu zdjęć oraz włączeniu ich autoprezentacji.

Cyberlink a jakość

Cyberlink PowerDVD korzysta z funkcji TrueTheater HDR nadając odtwarzanym materiałom dodatkowej jakości i pięknych odcieni oraz kolorów. Funkcje automatyczne można wyłączyć i ustawić je pod własne preferencje. Podczas włączonego trybu podglądu biblioteki mamy możliwość wybrania elementów do wyświetlania oraz pełnego ich zarządzania. Podczas odtwarzania materiału wideo otrzymujemy pełen dostęp do ustawień cieni, wyostrzania, ustawień natężenia kolorów a nawet korekcji dźwięków. Ci którzy nie docenią automatycznego ustawienia obrazu, zawsze mogą wyłączyć domyślny HDR.

Szykuje się konwent w Łodzi - https://pl-pl.facebook.com/Kapitularz/
Szykuje się konwent w Łodzi - https://pl-pl.facebook.com/Kapitularz/
620914

Osoby które zechcą zakupić Cyberlink PowerDVD w wersji Ultra, mogą liczyć na dożywotnie wsparcie aktualizacji oraz szybką pomoc specjalistów w razie problemów z programem. Miłą funkcją dodatkową jest możliwość otrzymania bezpłatnego miejsca w chmurze na serwerach Cyberlinka w postaci 30 GB na 1 rok. Klucz został otrzymany na testy z oficjalnego sklepu partnerskiego Vebo.pl a na dzień dzisiejszy kosztuje 366,34 zł, co nie jest kwotą ogromną zważywszy ilość funkcji jakimi dysponuje.

Konkurs!

W związku z niedawną premierą programu Cyberlink PowerDVD 17 Ultra wraz ze sklepem Vebo.pl, przygotowałem mały konkurs w którym do wygrania jest jedna licencja wieczysta na ten program. By otrzymać klucz, będzie trzeba odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Czego w dzisiejszych czasach wciąż brakuje w odtwarzaczach multimedialnych ? Odpowiedź uzasadnij

Odpowiedzi może udzielić każdy zarejestrowany użytkownik portalu DobreProgramy w komentarzu poniżej. Na odpowiedzi czekam do Piątku - 5 maja do godziny 5 rano, a wyniki opublikuję do godziny 15.

Powodzenia !

AKTUALIZACJA

W drodze losowania, kluczyk aktywacyjny wraz z linkiem do programu leci do użytkownika:

Gratulacje :)

OprogramowanieWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)