Blog (750)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Czy podkładka pod mysz dla graczy, musi się świecić? Genesis Boron 700 odpowie na to pytanie!

@lordjahuCzy podkładka pod mysz dla graczy, musi się świecić? Genesis Boron 700 odpowie na to pytanie!
22.03.2018 19:23

Od jakiegoś czasu panuje dziwna moda na świecące się w we wszystkich kolorach akcesoria dla graczy. Wspominałem o tym m.in przy opisywaniu nowych obudów komputerowych marki Genesis. Rozumiem że dany model musi się czymś wyróżniać ale wg mnie powinna być to na pierwszym miejscu specyfikacja a dopiero potem jakieś mało inwazyjne bajery. Niestety ale świat idzie na przód i to zwykle młodsze pokolenie dyktuje warunki, a jak widać dla nich najważniejsze są teraz neony, ledy oraz zewsząd świecące się elementy.

Na blogu lądowało u mnie już wiele różnorakich urządzeń dla graczy. Były klawiatury mechaniczne i membranowe, myszki a nawet słuchawki. Tym razem nadeszła pora na podświetlaną ... podkładkę pod mysz. Osobiście jestem zwolennikiem anty-technologicznych podkładek i przez wiele lat korzystałem z materiałowej, sygnowanej marką A4Tech. Gdy okazało się że wzrosło u mnie zapotrzebowanie na nieco większy obszar roboczy, zainwestowałem w Natec Time Zone Map (wersja duża), która po dziś dzień idealnie służy mi do pracy oraz zabawy.

Niezłe wykonanie

Gdy na warsztacie znalazła się podkładka Genesis Boron 700 byłem przekonany że będę miał do czynienia z niskiej jakości produktem, przyozdobionym losowo umiejscowionymi diodami ... przynajmniej tak ją widziałem. W praktyce okazało się że nie jest aż tak źle.

647228

W skład zestawu chodzi tytułowa podkładka, długi kabel zasilający oraz klasycznie - instrukcja obsługi. Ta skupia się tylko do jednej strony na której znajdziemy informacje o specyfikacji oraz zmianie trybu podświetlenia. Dołączone do zestawu materiałowe okablowanie to USB-microUSB, mające 2 metry długości.

647230

Gdy weźmiemy podkładkę do rąk zauważymy że została ona starannie wykonana w większości z PCV i pokryta od spodu gumą by nie ślizgała się po blacie. Jej boki pokryte zostały przeźroczystym plastikiem w którym umiejscowiono lampki LED. A na froncie znajdują się dwa przyciski - odpowiadające za jasność oraz tryb podświetlenia.

647232

Podkładka jest raczej śliska, z miminalną chropowatością. W jej lewym dolnym rogu znajduje się przeźroczyste logo Genesis, podobnie jak umiejscowione na podkładce cztery gwiazdki.

Specyfikacja techniczna

  • Materiał - PCV / Guma
  • Interfejs - USB 2.0
  • Przewod - 2 metry
  • Funkcje - zmiana podświetlenia / jasności
  • Wymiary - 348 x 250 x 5 mm

Zabawa w praktyce

Podkładka daje optymalne pole do pracy jak i zabawy. Jej rozmiar idealnie wstrzeliwuje się w domyślne zapotrzebowanie więc praca na niej również powinna być udana. Po kilku godzinach zabawy z myszkami laserowymi oraz optycznymi nie zauważyłem odchyłów w działaniu podkładki. Wpisuje się ona do podkładek rodzaju Speed, charakteryzujących się śliską i dość łatwą to wyczyszczenia powierzchnią.

647238

Ale najważniejsze przed nami - przyciski zmiany koloru oraz podświetlenia. Klawisz po prawej stronie odpowiada za poziom jasności (33%, 66%, 100%) oraz za tryb podświetlenia (stały, neon, pulsujący). Natomiast ten po lewej, określa jeden z siedmiu kolorów podświetlenia. Do wyboru mamy biały, żółty, zielony, niebieski, czerwony, żółty oraz tęczowy (tzw. kolorowy).

647240

Jeżeli natomiast będziemy korzystać z takiej podkładki za dnia lub w miejscu gdzie jest spore nasłonecznienie możemy po prostu odpiąć kabel zasilający i korzystać z samej podkładki. Zastosowana w jej budowie guma świetnie spełnia swoj,ą rolę utrzymując w jednym miejscu podkładkę mimo zamaszystych i dynamicznych ruchów podczas gier. Jednak najlepsze efekty działania możemy dostrzec dopiero podczas wieczornego grania lub w przypadku mroku w pomieszczeniu.

Podsumowanie

Tak jak się spodziewałem - kolorowo świecąca, plastikowa podkładka to jednak nie moje klimaty. Od zawsze korzystałem z materiałowych, prostych akcesoriów choć trzeba przyznać że miewałem w swojej karierze momenty, gdzie taka podkładka (nawet w formie luminescencji) byłaby fajnym dodatkiem. Obecnie jest dostępna na rynku w bardzo przystępnej cenie 88 zł. Otrzymujemy w niej śliską a zarazem podświetloną podkładkę która gwarantuje szybkie przesuwanie myszy redukując jej tarcie, jednocześnie przy zachowaniu wysokiej precyzji odbioru sensora.

SprzętGryTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)