Blog (637)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (24)

Genesis Carbon 500 Maxi Flash — podkładka dla wymagających graczy z dużym biurkiem!

Strona główna@lordjahuGenesis Carbon 500 Maxi Flash — podkładka dla wymagających graczy z dużym biurkiem!
02.10.2018 22:54

Chyba każdy użytkownik komputera jest zdania że wydajna praca oraz udana rozgrywka musi wiązać się z pewnymi udogodnieniami. Jednym akcesorium z którym w dzisiejszych czasach trudno się obejść, jest podkładka pod myszkę. W czasach gdy używaliśmy gryzoni na kulkę, skala problemu nie była tak bardzo widoczna ale gdy wprowadzono laserowe czujniki trzeba było jakoś zaradzić problemowi. Przez moje biurko przetoczyło się wiele podkładek - twarde, miękkie oraz klasyczne - gumowe. Jednak w pewnym momencie natrafiłem na takie, które wykonane zostały głównie z materiału i od razu się w nimi zaprzyjaźniłem.

Tuba mocy!

Na początku tego roku pod moje skrzydła przygarnąłem materiałową podkładkę Natec Time Zone Map Maxi która idealnie wypełniła braki na moim biurku, stwarzając idealną izolację między klawiaturą i myszą a śliskim blatem. Gdyż chyba każdy spotkał się z uciążliwym problemem ślizgających się po blacie nadgarstków, szczególnie w przypadku klawiatury pozbawionej dodatkowego oparcia. Osoby które miały szczęście pojawić się na tegorocznym HotZlocie i znalazły czas na odwiedzenie stanowiska Genesis, zapewne miały styczność z tytułową podkładką.

661420

W zestawieniu z wcześniejszym produktem, widać za to pewną znaczącą różnicę - wielkość. Ta jest zdecydowanie szersza oraz dłuższa od mojej obecnej co z jednej strony daje większą dozę przyjemności pracy, ale z drugiej może być powodem umiejscowienia na biurku większości stojących komponentów. Przy obecnej mam idealnie umiejscowiony monitor wraz z głośnikami a podkładka lekko wychodzi poza biurko w taki sposób, by opierając dłonie na jego krawędziach, nie rysować żyłami po brzegach.

661422

Genesis Carbon 500 to idealny przykład podkładki o dużych gabarytach, w szczególności opartych o długość i szerokość. Jedno jest pewne - jeśli chcesz z niej skorzystać w sposób rozumny, musisz zainwestować w większe biurko a na pewno szersze niż moje obecne (60 cm). W teorii możliwe by było umiejscowienie na niej podstawki monitora, ale przy dynamicznych grach mógłby się on mocno chybotać na boki.

661424

Materiał przyjemny w dotyku

Jak w przypadku Nateca tak i tutaj mamy styczność z gumową warstwą antypoślizgową, uniemożliwiającą przesuwanie się podkładki po śliskim blacie. Jej krawędzie zostały dodatkowo obszyte, zapewniając dodatkową trwałość oraz niwelując strzępienie się brzegów przy częstym najeżdżaniu na nie. Biorąc pod uwagę jej wymiary, do takowych nie powinno w ogóle dochodzić.

661427

Sama podkładka ma wymiary 45 na 90 centymetrów (Natec ma 40 na 80) które powinny zadowolić każdego zagorzałego zwolennika zagospodarowania wolnych przestrzeni na biurku. Miłym jest również fakt iż w przypadku Carbon 500 liczyć możemy na niski profil, mający niecałe 2 mm grubości. To sporo ułatwia pracę oraz zwiększa wrażenia w elektronicznej rozrywce. Jeżeli skupimy się na jej miękkości, to warto zwrócić uwagę iż zastosowano tutaj specjalną tkaninę która fenomenalnie będzie współpracować ze wszystkimi myszkami, niezależnie od rodzaju zastosowanego w nich sensora.

Natec a...
Natec a...
... Genesis
... Genesis

Tak i tutaj mamy pewność że drobne zachlapanie czy wylanie kubka gorącej kawy na podkładkę, nie zdegraduje jej do miana wycieraczki przed drzwiami wejściowymi. A to zasługa wodoodpornej powłoki, uniemożliwiającej przedostaniu się cieczy we włókna. Biorąc to pod uwagę, nie straszna mu praca w wilgotnych warunkach, co jest dużym plusem szczególnie w przypadku domowych porządków i przecierania na mokro akcesoriów biurkowych.

Duże biurko to wielka odpowiedzialność!

Zanim przejdę do podsumowania muszę zaznaczyć iż nowa podkładka marki Genesis niestety nie posiada podświetlenia, a czerwone paski na niej to udany efekt upiększający i mający wprowadzić kupującego w błąd :) Oczywiście to żart a zastosowany upiększasz w postaci nadrukowanej grafiki świetnie wpasuje się w każdy rodzaj stojącego na biurku, akcesorium. Jeżeli nie przeraża was wizja ogromnej podkładki pod gryzonia i klawiaturę, posiadacie w miarę szerokie biurko i macie w planach zakupić w miarę tanio, dobrej jakości podkładkę - trafiliście w sedno. Genesis Carbon 500 Maxi Flash można zakupić już od 53 zł głównie na Alledrogo, gdzie obecnie chodzi najtaniej.

Dobre jest!
Dobre jest!

Polecam zakup gdyż w tej cenie lepszej jakości nie uświadczycie a wydajność pracy i zabawy na tak dużej powierzchni potrafi zdziałać cuda :)

bELsGhkD