Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Głośniki Bluetooth inne niż wszystkie. Recenzja Logitech MX Sound

@lordjahuGłośniki Bluetooth inne niż wszystkie. Recenzja Logitech MX Sound11.10.2017 21:57

Współpracy z marką Logitech, ciąg dalszy. Niedawno swoją światową premierę miały głośniki bezprzewodowe do komputera. Logitech MX Sound to połączenie nowoczesnego wyglądu z wysokiej jakości brzmieniem oraz możliwościami łączności przez bluetooth. Przez te kilka dni testów, miałem możliwość sprawdzenia jak radzą sobie one jako głośniki stacjonarne przy komputerze oraz pracują przy sparowaniu bezprzewodowym z telefonem.

Nowoczesny design

Głośniki przyszły do mnie w dedykowanym kartonie w którym prócz samego urządzenia, znajdziemy również instrukcję obsługi, kabel zasilający oraz kabel o dwóch stykach minijack 3,5 mm do podłączania do innych urządzeń.

632110

Gdy pierwszy raz wyjąłem głośniki z pudełka, trochę się przeraziłem ich nowym wyglądem, gdyż ewidentnie odbiegał od tego do czego nas ta marka przyzwyczaiła. Tym razem zamiast podłużnych kolumieniek, otrzymaliśmy bardziej owalne kształty. Samo urządzenie zdaje się być wykonane z najwyższych jakościowo materiałów, co również czyni Logitech w swoich produktach. Dominuje tu wysokiej jakości plastik. Kształtem przypominają mini bębenki wraz z przymodowanym do nich "kieliszkiem". Ten pełni rolę dociążającą głośnik na powierzchni płaskiej oraz wyrzuca za siebie wysokie basy.

632112

Front głośników został pokryty miłym w dotyku materiałem, pod którym znajduje się kratkowana podstawa. Na spodzie każdego z nich znajdują się dwie podłużne, gumowe stopki - uniemożliwiające samoczynne przesuwanie się ich po blacie. Oba głośniki nie są na stałe połączone ze sobą żadnym kablem, więc zwiększa się ich mobilność i wygoda przenoszenia. Podzielone zostały one na dwie wersje - Lewą oraz Prawą. Z lewego głośnika wychodzi kabel 190cm do łączności z prawym głośnikiem. Na jego tyle znajdziemy cztery dodatkowe wejścia, tj. wejście słuchawkowe 3,5 mm, PC, AUX oraz na kabel zasilający.

632114

Gdy podłączymy je do prądu, na prawym głośniku wyświetlą nam się, ukryte za materiałem ikonki. Będzie to symbol Bluetooth, plus oraz minus. Pulsujący symbol BL oznacza że głośniki wyszukują urządzenie a stałe świecący że zostały sparowane. Plusem i minusem ustawiamy głośność. Klawisze te wygaszają się po ok 20 minutach a by ponownie je wyświetlić, wystarczy zbliżyć rękę na odległość ok. 5 cm.

Specyfikacja MX Sound

Typ komunikacji - bezprzewodowa / przewodowa Zasięg bluetooth - do 25 metrów Złacza - 1x 3,5 mm (mini jack), 1x 3,5 mm (stereo), wejście słuchawkowe Akcesoria - zasilacz sieciowy / kabel audio 3,5 mm Moc RMS - 2x 12 W Wymiary - 160 x 160 x 83,4 mm Waga - 1720 g

Jakość dźwięku a sterowanie

Testowane przeze mnie głośniki nie oferują może zaawansowanych możliwości odtwarzania muzyki, ale nadają pewnej świeżości serii oraz wprowadzają nieco nowości w tym segmencie sprzętowym. Podczas testów służyły mi one jako domyślne głośniki komputerowe a później jako rozszerzenie dźwiękowe mojego chromebooka. Zdecydowałem się przypiąć je na kabel do laptopa, przy okazji parując je ze smartfonem.

632120

Nic nie stało na przeszkodzie by zainicjować pauzę w odtwarzanym materiale z komputera, i wznowić muzykę ze smartfona. W przypadku łączności tylko przez BL to jednocześnie mogą być podłączone tylko 2 takie urządzenia z głośnikami. By włączyć odtwarzanie z jednego, trzeba zastopować z drugiego.

632122

Jeżeli natomiast zaczniemy skupiać się na jakości dźwięku to jedyne o czym mogę napisać to to, że stoi on na wysokim poziomie. Początkowo byłem sceptyczny co do jego grania, ale okazało się że odtwarzałem nisko jakościowe kawałki muzyczne. Po przerzuceniu się na wyższe jakości utworów, zacząłem doceniać te głośniki. Uważam że dalsze pisanie o jakości dźwięku nie ma sensu, gdyż każdy inaczej odbiera odtwarzane materiały dźwiękowe. Napiszę tylko że głośniki te, świetnie oddają niskie jak i wysokie tony.

Podsumowanie

Marka Logitech postarała się w segmencie urządzeń komputerowych, wydając całkiem ciekawe akcesoria. Głośniki MX Sound świetnie współgrałyby z gryzoniami z tej serii, tworząc spójną całość. Na dzień dzisiejszy za głośniki z serii MX, zapłacimy ok. 440zł. W cenie otrzymujemy nowoczesny wygląd z podświetlonym sterowaniem oraz łączność bezprzewodową i po kablu. Na nieszczęście jestem oddanym użytkownikiem stacjonarek Logitech X-230 i uważam że nieprędko je zmienię na coś nowoczesnego.

SprzętTelefonyHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)