Blog (732)
Komentarze (5k)
Recenzje (24)

Komputer dla gracza musi się świecić! Marka Genesis stawia na przystępne cenowo obudowy

Strona główna@lordjahuKomputer dla gracza musi się świecić! Marka Genesis stawia na przystępne cenowo obudowy
19.03.2018 10:46

Ostatnimi czasy postępuje dynamiczny rozkwit e-sportu oraz wzmożona ilość premier sprzętu skierowanego dla zagorzałych graczy. Dożyliśmy czasów w których specyfikacja techniczna zwolniła nieco swoje tempo w rozwoju nowych technologii a górę wzięła stylistyka oraz ... kolorowe diody. Należę do grona osób które jednak cenią komfort pracy i zabawy, ponad wymyślny wygląd czy wymuszone posiadanie kolorowych podświetleń na urządzeniu. Dla mnie liczy się prostota wykonania oraz specyfikacja, dzięki której mogę panować na wirtualnych polach walki.

646762

Na początku tego roku marka Genesis wprowadziła na rynek dwie warte uwagi - dla fanów kolorowych podświetleń - obudowy dla graczy. Mam na myśli Irid 300 oraz Titan 800. Charakteryzują się one dobrą specyfikacją, spójnością elementów, podświetleniem oraz dosyć dobrą, przystępną ceną. Urządzenia te trafiły do mnie na warsztat i zdecydowałem się je dla was przedstawić. Jednakże postanowiłem nie wkładać w nie komponentów komputerowych, gdyż posłużą jako nagrody w pewnej imprezie o charakterze e-sportowym która odbędzie się niebawem w mojej miejscowości.

Genesis Irid 300

Moim zdaniem to najlepsza z tych dwóch modeli gdyż charakteryzuje ją prosta budowa oraz łatwy podgląd komponentów dzięki kratce na górze obudowy oraz szkle na boku. Produkt ten łączy w sobie pojemne wnętrze oraz fajny wygląd, a dominuje tu stal nad plastikiem. Model ten występuje w trzech wersjach podświetlenia - niebieskim, zielonym oraz czerwonym.

646766

W obudowie tej zainstalowano cztery wysokiej jakości wentylatory a każdy z nich posiada własne podświetlenie LED generowane przez 33 diody. Dzięki podłużnej siateczce na górze obudowy, możliwa jest również instalacja dodatkowych trzech wentylatorów dla poprawy efektywności chłodzenia.

646768

Przedni oraz boczny panel został wykonany z hartowanego szkła, umożliwiający podgląd wewnętrznych komponentów. Na froncie znajdziemy przycisk zasilania, USB w standardzie 3.0 oraz 2x USB w standardzie 2.0, dwa wtyki na Audio Jack oraz regulator obrotów. Dzięki niemu uzyskujemy kontrolę nad prędkością obrotów wentylatora, odpowiednio wybierając między efektywnym działaniem a cichą pracą.

646770

Na spodzie znajduje się miejsce w którym możemy zamontować zasilacz. Irid 300 pozwala na bezproblemową instalację różnorakich komponentów ale tylko w przypadku brania pod uwagę dostępną specyfikację:

 • Kompatybilne płyty główne - ATX, micro-ATX, mini-ITX
 • Zasilacz - ATX Standard
 • Zatoki - 2 x 2,5” SSD, 2 x 3,5” HDD
 • Gniazda rozszerzeń - 7
 • Chłodzenie - do 163 mm
 • Karta graficzna - do 415 mm
 • Wymiary - 466 x 212 x 467 mm
 • Waga - 6,3 kg
646773

Obudowa ta została tak zaprojektowana by dać użytkownikowi swobodę w doborze komponentów oraz bezproblemowy montaż i demontaż części. Urządzenie to jest zbudowane bardzo solidnie i gwarantuje bezproblemową pracę. Za obudowę Irid 300 przyjdzie nam zapłacić około 219 zł.

Genesis Titan 800

Tym razem obudowa również została wykonana ze stali, ale dominują w niej elementy akrylowe. Mam tu na myśli front urządzenia, zakończony szpiczastą budową. Obudowa ta została wyposażona w cztery wentylatory - dwa na przodzie, jeden na górze oraz jeden z tyłu. Podobnie jak w przypadku Irid 300, tak i tu zainstalowano podświetlenie w jednym z trzech kolorów.

646777

Dzięki "nowoczesnemu", podświetlanemu frontowi możliwe będzie podziwianie efektów świetlnych wewnątrz obudowy. Na górnym panelu znajduje się przycisk zasilania oraz porty: 2x USB w standardzie 3.0 i 2x USB w standardzie 2.0 oraz 2 wejścia na Audio Jack.

646779

Natomiast nieco dalej znajduje się kratka na wentylator wraz z siateczką do przymocowania dzięki magnesowym łączeniom. Titan 800 charakteryzuje się na tle Irid 300, tym że posiada nieco węższe boczne okienko oraz futurystyczny wygląd. Natomiast tuż po jego otwarciu, wnętrze jest bardzo zbliżone do poprzednika. Różnicą są natomiast nieco niższe wartości związane ze specyfikacją, i tak:

  • Kompatybilne płyty główne - ATX, micro-ATX, mini-ITX
  • Zasilacz - ATX Standard
  • Zatoki - 1 x 5,25” ODD, 2 x 2,5” SSD, 2 x 3,5” HDD
  • Gniazda rozszerzeń - 7
  • Chłodzenie - do 161 mm
  • Karta graficzna - do 380 mm
  • Wymiary - 470 x 223 x 470 mm
  • Waga - 4,3 kg
  646783

  Podobnie jak u poprzednika, tak i tutaj zamontowano filtry przeciwkurzowe na górze oraz dole obudowy a także gumowe nakładki na plastikowe nóżki by móc przeciwdziałać przesuwania się jej po podłodze.

  646785

  Tak i w tym przypadku dostęp do komponentów nie będzie aż takim problemem, choć z uwagi na nieco zmniejszoną powierzchnię, dobierać je będziemy zmuszeni z rozwagą. Za obudowę Titan 800 przyjdzie nam zapłacić niecałe 180 zł w czterech wariantach podświetlenia.

  Udostępnij:
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze (11)