Blog (718)
Komentarze (5k)
Recenzje (24)

Natec Zebu — kolejny plecak dla średnio wymagającego użytkownika w dobrej cenie + konkurs!

Strona główna@lordjahuNatec Zebu — kolejny plecak dla średnio wymagającego użytkownika w dobrej cenie + konkurs!
19.06.2018 15:03

Niedawno opisywałem pierwszy z trzech plecaków na laptopa marki Natec a w dzisiejszym wpisie zajmę się kolejnym. Natec Zebu jest przykładem niższej klasy tego typu akcesoriów ubieralnych, nakreślanych akceptowalną stylistyką oraz przystępną ceną. To czym odróżnia się w stosunku do poprzedniego modelu to dodane po bokach siatkowane kieszonki oraz kilka wewnętrznych przegródek, które przypominają pewien plecak od Genesisa.

Szału nie ma

Muszę przyznać że Zebu nie jest plecakiem klasy średniej, choć nie należy też do tej najniższej - stara się wybić swoją przystępną budową oraz zastosowanymi komponentami. Problemem jest natomiast powtarzalność tego typu modeli na rynku. Plecak ten wykonano prawie w całości z poliestru (300D) a osobnymi materiałami są tu metal, guma oraz materiały powlekane różnego rodzaju.

654582

Plecak został podobnie jak poprzednik - podzielony na 3 kieszenie główne oraz dwie otwarte po bokach. W te boczne, możemy umieścić butelkę z wodą lub mniejsze akcesoria a zwięczająca górę gumka, uniemożliwi ich wypadnięcie. Przednia kieszonka została przeznaczona do przechowywania luźnych elementów lub dokumentacji a przód materiału został tak przyszyty by zniwelować namoknięcie elementów wewnątrz.

654584

W środkowej kieszeni znajduje się kilka przegródek na drobne akcesoria, długopisy oraz tablet / laptop maks do 11 cali. Ostatnia kieszeń przeznaczona jest do przenoszenia większych gabarytów - domyślnie zmieścimy w niej 15,6 calowego laptopa i przypniemy go na rzep do tylnej ścianki. W prawdzie nie miałem przyjemności dłuższego testu terenowego tego modelu i w praktyce nie miałem jak sprawdzić jego wytrzymałości ale mogę zapewnić że bez problemu zmieści on do 19 puszek piwa :)

654586

Plecki pokryte są siateczkową powłoką, odprowadzającą ciepło oraz chłodzącą plecy użytkownika. Pod nią producent zastosował grubą warstwę pianki zwiększającą komfort podczas noszenia i dłuższych wypraw. Za to dużym plusem jest zastosowanie dwóch uchwytów - jeden podręczny a drugi do zawieszenia na haczyku.

654588

Specyfikacja plecaka

  • Kolor - Czarny
  • Materiał - Poliester 300D
  • Wielkość laptopa / tabletu - do 15.6 cala
  • Udźwig - do 10 kg
  • Wymiary - 48 x 33 x 10 cm

Użytkowanie w praktyce

Plecak na pewno znajdzie swoje zastosowanie podczas roku szkolno-studenckiego jako prosty bagaż do przenoszenia najbardziej potrzebnej do nauki, drobnicy. Mam tu na myśli skąpą ilość akcesoriów biurowych, laptop, kilka dokumentów a nawet napoje wspomagające koncentrację.

654593

Jest on bardzo wygodny, choć przy większym obciążeniu nawet gruba pianka nie daje rady umilić nam czasu z nim spędzonego. Ogólnie plecak spełnia swoją rolę jako model transportowy ale w przypadku wyjazdu na kilka dni, to ewidentnie zabrakło w nim kilku dodatkowych przegródek oraz nieco większej pojemności.

654595

Podsumowanko Konkursowe

Plecak "na laptopa" Natec Zebu - to niska półka wśród akcesoriów transportowych. W stosunku do Natec Vicuna, charakteryzuje się niższą jakością wykonania oraz mimo zastosowania dodatkowych kieszonek zewnętrznych oraz wewnętrznych - wyglądem zewnętrznym nieco odstaje w przypadku porównania z konkurencją. Jego cena na rynku plasuje się w okolicach 70 zł. Wiem że za taką kwotę nie można mieć za wiele, choć gdyby dokładnie się zastanowić to co powinien mieć takowy sprzęt?

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, czasem urlopów oraz wycieczek weekendowych, chciałbym zorganizować szybki konkurs w którym do wygrania będzie właśnie omawiany w tym wpisie model. By mieć szansę go wygrać, należy w kilku zdaniach napisać:

Czym powinien charakteryzować się plecak dla informatyka/gracza w przedziale cenowym: do 100 zł ?

Na odpowiedzi czekam do czwartku do godziny 11.00. Zwycięzca zostanie wybrany w drodze losowania i ogłoszony w tym wpisie a następnie nagroda zostanie mu wysłana na mój koszt z kilkoma bardzo fajnymi bonusami w środku. Powodzenia!

AKTUALIZACJA - 21.06.2018:

Plecak jedzie do użytkownika Bronek84. Sprawdź PW na forum. Gratulacje!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)