Blog (761)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Nocna C.E.G.Ł.A smartfonem idealnym

@lordjahuNocna C.E.G.Ł.A smartfonem idealnym21.09.2016 11:30

Jakiś czas temu zacząłem na łamach portalu opisywać wytrzymałe smartfony. Do tej pory zrecenzowałem Kruger&Matz Drive 3 i Drive 4, a niedawno nawet niesławny Discovery V8. Z racji tego że takie telefony wychodzą dość często a różnice między nimi są dość minimalne, zacząłem poszukiwania tych "innych" modeli. Natrafiłem na urządzenia z ekranem E-ink, wydajnymi bateriami lub z podwójnymi aparatami, lecz poza tym te modele nie oferowały nic przełomowego. Do czasu, aż dostałem namiar na studentów z Indii którzy ponoć stworzyli w ramach współpracy ze "znaną firmą X" super smartfona. Ten miał być bardzo wydajny, posiadać ekran 4K, nową technologicznie baterię oraz bajeczny aparat. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się że twórcy chcą mi wysłać pierwszy na świecie model do testów do opisania na naszym portalu. Oczy mi się zaświeciły i się zgodziłem ... po chwili przyszła paczka.

Zastanawiałem się czy napisać tę recenzję, ale doszedłem do wniosku że warto. W końcu to cud techniki na miarę 2016 roku. Telefon przyszedł w kartonowym pudełku, owiniętym grubą warstwą folii. Po zdjęciu masy znaczków i naklejek oraz otworzywszy kartonik i odkopaniu masy elementów wypełnienia, znalazłem ... cegłę. Czerwoną, twardą ... cegłę.

https://thumbs.dreamstime.com/t/ceglanej-rki-stara-czerwie-18190462.jpg
https://thumbs.dreamstime.com/t/ceglanej-rki-stara-czerwie-18190462.jpg

Pewnie domyślacie się jak bardzo byłem zmieszany tą sytuacją. Pomyłka ? Nie. Adres się zgadza, nadawca też. Głupi żart ? Nie wiem. Może służba graniczna podmieniła zawartość. Paczka była świetnie zapakowana ... cegła też. Ale sprzęt to sprzęt, więc pora na recenzję ... C.E.G.Ł.Y ! Ta po wzięciu do rąk od razu sprawia wrażenia ciężkiej. Po kilku chwilach użytkowania przyzwyczajamy się do jej ciężaru, choć wkładać jej do kieszeni nie polecam. Cegła ma dość pokaźnej wielkości ekran. Domyślam się że mamy tutaj do czynienia z podwójnym ekranem, ale ciężko mi było to potwierdzić, gdyż nie zlokalizowałem włącznika. Być może winą był fakt spowodowany że urządzenie nadzwyczaj w świecie się rozładowało a ja nie otrzymałem do urządzenia jakiejkolwiek ładowarki. Szybko doszedłem do wniosku że zapewne twórcy o tym pomyśleli i zastosowali ładowanie bezprzewodowe.

Domyśliłem się że urządzenie albo jest uszkodzone, albo ja robię coś źle. Co gorsze, nie mogę zlokalizować kamery. Ten "bajeczny aparat" musi gdzieś być. Zdejmowane plecki obudowy ? Nie tym razem. Producent skopiował pomysł Samsunga i nie mamy możliwości zdjęcia klapki baterii. W ogólnie nie mamy żadnej możliwości ingerencji w materiał. To tylko oznacza jedno - jest super wytrzymała.

Domniemana specyfikacja techniczna

Według słów Indyjskich rozmówców, sprzęt miał mieć ekran 4K, wydajną baterię bodajże 5100 mAh ... resztę zapomniałem. Szkoda tylko że telefon musi być taki gruby i ciężki.

jak FAKE to fake
jak FAKE to fake

Co jest a czego nie ma

Twórcy poinformowali mnie że telefon jest wielozadaniowy i poradzi sobie w każdych warunkach. W sumie nie dziwne to, skoro cegła sama w sobie jest wytrzymałym budulcem. Upadki, podtopienia, zrzut z gołębia, powoduje jedynie uszczerbek na urządzeniu. Starałem się podczas testów za bardzo nie uszkodzić C.E.G.Ł.Y, gdyż zapewne po okresie testowym, studenci zamówią kuriera po odbiór tego cudeńka. Szybko odkryłem że urządzenie to ma wiele zalet, które zacząłem codziennie wykorzystywać. I tak telefon ten rozwiązał mi sporo problemów dnia codziennego oraz stał się wspaniałym narzędziem do pracy jak i zabawy. Służył mi jako blokada do drzwi, wyśmienicie spisywał się jako "ciężka stopa" w aucie koleżanki i prawie uratował mi życie podczas bójki z kibolami e-sportowymi.

Znalazłem przycisk aparatu !

Po wielu poszukiwaniach znalazłem przycisk robienia zdjęć. Muszę przyznać że te wychodzą nadzwyczaj źle, gdyż nie widać różnicy między zdjęciami wykonywanymi za dnia i w nocy. Obie mają taką samą ilość czerni. Być może winą jest brak doświetlenia LED, którego o dziwo w tym modelu nie znalazłem. Nie wiem czym się kierowali twórcy, ale brak doświetlenia w nowych modelach to zbrodnia. By wykonać twardy reset rzuciłem "telefon" w stronę brzozy ...

Oczywiste podsumowanie

Jeżeli dobrnęliście do końca oznacza tylko że tak Wam jak i Mi brakuje esei Maxa. A że historia się kupy nie trzyma, to już wyjaśniam - cała ta historia mi się przyśniła * :) Jak na sen była bardzo realna, surrealistyczna. Postanowiłem ją opisać z dwóch powodów. Po pierwsze ostatnio bardzo rzadko śnią mi się takie konkretne historie a po drugie taka historia może się przytrafić każdemu. A po trzecie ... nasza blogowa twórczość musi spotkać się czasami z pewną odskocznią. Blogi psychologiczne, o gotowaniu .. a nie tylko sprzęt, programy, gry i programowanie. Poza tym MaXDemage zacznij coś pisać!

PS: "Cegła jako kamień oznacza zasady bezpiecznego życia, które sam budujesz. Symbol ten może jednak wskazywać też na to, że musisz być ostrożny w wydatkach. Dachówka może być sygnałem, że możesz czuć się bezpiecznie i pewnie. Zbudowany z cegły dom oznacza siły Twojego ciała. Gdy śnisz, że budujesz coś z cegły, jest to znak, że dbasz o swoje dobro osobiste. Może to też dotyczyć budowy nowej egzystencji, którą rozpoczynasz" (www.sennik.biz )

PS2: (nie mylić z konsolą)

600378

Dobra, fala głupoty wyczerpana. Pora brać się za kolejne recenzje sprzętowe ...

*-a wyjątkowe sny trzeba obrazować jak najwierniej :P

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)